Stanowcze słowa prezydenta Dudy w Sofii. „Nie ma wątpliwości, że Rosja jest agresorem”

- Nie ma wątpliwości, że Rosja jest agresorem i że po raz kolejny zostało złamane prawo międzynarodowe. To jest coś, czego zaakceptować nie można i Polska się z takim działaniem nie godzi - powiedział prezydent Andrzej Duda, który przebywa z wizytą w Sofii.

twitter.com/prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zostali dzisiaj przed południem oficjalnie powitani w stolicy Bułgarii przez prezydenta tego kraju Rumena Radewa i jego małżonkę.

Wśród tematów rozmów politycznych, w których w Sofii weźmie udział prezydent, mają znaleźć się: sytuacja bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego, bułgarskie plany modernizacji wojska, polityka budżetowa i energetyczna UE, rozwój współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza i w gronie państw wschodniej flanki NATO, a także tematyka bałkańska.

Konieczne jest przywrócenie ładu na Morzu Azowskim; marynarze ukraińscy, którzy zostali wzięci do niewoli przez wojska rosyjskie, muszą zostać uwolnieni, a okręty zwrócone - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że "nie ma wątpliwości, że Rosja jest agresorem i że po raz kolejny zostało złamane prawo międzynarodowe".

To jest coś, czego zaakceptować nie można i Polska się z takim działaniem nie godzi - dodał.

Apelujemy o to, by przestrzegać prawa międzynarodowego; marynarze ukraińscy, którzy zostali wzięci do niewoli przez wojska rosyjskie, muszą zostać uwolnieni, podobnie jak muszą zostać zwrócone Ukrainie okręty, które Rosja zatrzymała - mówił.

Andrzej Duda zadeklarował, że "jeżeli będą zgłaszane takie międzynarodowe inicjatywy, jak kwestia dalszych sankcji wobec Rosji",

Polska na pewno będzie się w nie włączała; jesteśmy gotowi na wszystkie działania, które doprowadzą do zakończenia tego konfliktu - mówił.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Rosja #Bułgaria #sofia #Andrzej Duda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo