Torpedowanie frankowiczów

  

Miało być szybkie uchwalenie przepisów mających pomóc osobom przygniecionym kredytami frankowymi. Tak się jednak nie stało. Prace w tym zakresie straciły impet. Dziś stan jest niestety taki, że nie tylko nie wiadomo, kiedy mogłyby wejść w życie, ale przede wszystkim to, jak te przepisy będą wyglądały. Niemiłosiernie przedłużają się również sprawy w sądach wytoczone przez frankowiczów bankom udzielającym kredytów hipotecznych w tej szwajcarskiej walucie.

Okazuje się, że nie jest to przypadek. Miliarder Leszek Czarnecki, którego Getin Bank chętnie udzielał takich kredytów, wynajął do walki z frankowiczami mec. Romana Giertycha. O kulisach jego działalności opowiadał w jednej z warszawskich restauracji wiosną 2014 r. zarządowi swojego banku. Rozmowa została nagrana przez kelnerów. Ujawniło ją TVP Info. Miliarder radośnie chwalił się, że mec. Giertych gwarantował mu, iż w sprawach frankowych przeciwko jego bankowi w ciągu pięciu lat sądy nie wydadzą żadnych rozstrzygnięć. Nie wykluczał, że te procesy uda mu się przedłużyć nawet do 7 lub nawet 10 lat (!). Pytanie, jakimi metodami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts