Szwedzi dziękują strażakom z Polski. Wzruszająca kampania wizerunkowa

Straż Pożarna - zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/Volvo-Trucks-Polska

  

Tego nie da się zapomnieć. Polscy strażacy, którzy pojechali na ratunek szwedzkim lasom, byli witani i żegnani w tym kraju z oklaskami. Nie zostało to zapomniane i po kilku miesiącach od zakończenia akcji ratunkowej. Szwedzka marka Volvo właśnie rozpoczęła kampanię wizerunkową pod hasłem „Strażacy - dziękujemy!”.

Jak pisał w lipcu br. portal niezalezna.pl, strażacy z Polski pojechali do Szwecji, by pomóc tamtejszym służbom w walce z pożarami w środkowej części kraju. W podróż wyruszyły 44 wozy ratowniczo-gaśnicze i prawie 140 strażaków. To, co rzuciło się w oczy mediom, to nieopisana wdzięczność Szwedów, którzy wyszli na ulice, by z radością przywitać Polaków.[polecam: https://niezalezna.pl/231343-nasi-juz-tam-sa-szwedzi-wyszli-na-ulice-by-przywitac-polskich-strazakow-wideo]

Cieszymy się, że wracamy do domu i do naszych rodzin - powiedział już po zakończeniu akcji dowódca polskich strażaków w Szwecji mł. brygadier Michał Langner z KG PSP. Na dzień przed powrotem Polaków szwedzka Cywilna Agencja Sytuacji Kryzysowych (MSB) opublikowała pełną trasę, którą dziś wracali nasi strażacy z prośbą do obywateli o podziękowanie im po ich drodze. W samym porcie strażaków uroczyście pożegnała Polonia.

Teraz szwedzka firma Volvo rozpoczęła kampanię wizerunkową, głównym elementem której są spoty, w których wystąpili polscy strażacy. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, emisja spotu inicjuje tydzień poświęcony polskiej Straży Pożarnej. Na profilu Volvo Trucks Polska w ramach kampanii umieszczane są zdjęcia i krótkie filmy poświęcone strażakom. Dodatkowo powstał film, w którym pokazano nowy nabytek strażaków z OSP Przybysławice i informacje o przekazaniu kontenera ćwiczebnego ufundowanego przez Volvo Trucks dla strażaków z gminy Miechów. Kampania jest połączona z nową filozofią marki Volvo – 4Poland, zgodnie z którą firma skupia się na tworzeniu produktów specjalnie na polski rynek.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, wirtualnemedia.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Lewacka partyzantka przyznała się do przeprowadzenia krwawego zamachu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Skrajnie lewicowa partyzantka ELN przyznała się dzisiaj do przeprowadzenia zamachu na akademię policyjną w stolicy Kolumbii, Bogocie. Atak, w którym zginęło 20 osób, skłonił władze kraju do wstrzymania negocjacji pokojowych z ELN.

"Akcja przeciwko temu obiektowi i policjantom jest zgodna z prawem wojennym"

- głosi komunikat zamieszczony przez dowództwo ELN na stronie internetowej tej partyzantki. Podkreślono, że wśród ofiar śmiertelnych ataku nie było cywilów.

Samobójczy zamach na akademię policyjną w Bogocie, w którym zginęło 20 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, miał miejsce w czwartek. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku.

Władze od początku oskarżały ELN o jego przeprowadzenie, ale dopiero w poniedziałek na ten temat wypowiedziała się sama organizacja.

W piątek prezydent Kolumbii Ivan Duque ogłosił, że z powodu zamachu rząd wstrzymuje proces pokojowy z ELN. Podkreślił, że dopiero po zamanifestowaniu przez partyzantkę zaangażowania w rozmowy - poprzez uwolnienie 16 zakładników i rezygnację z przemocy - możliwe będzie wznowienie dialogu. Duque poinformował też, że nakazy aresztowania dowódców ELN, zawieszone na czas rokowań, ponownie obowiązują.

ELN przez lata znajdowała się w cieniu FARC, ale od czasu zawarcia przez FARC porozumienia pokojowego z władzami w 2016 roku stała się najbardziej aktywną grupą rebeliancką w Kolumbii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl