Co on wyprawiał na tym quadzie!? Pijanemu kierowcy grozi długa odsiadka

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazda w stanie nietrzeźwym, brawura i niebezpieczne wyczyny ulicami Brzeska to tylko nieliczne z przewinień, jakich dopuścił się 31-letni mieszkaniec gminy Brzesko. Ukrywającego się w lesie pirata drogowego zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki przerywając tym samym jego szaleńczą jazdę. Teraz kierowca quada poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

O niebezpiecznych wyczynach kierowcy quada w rejonie ulicy Pomianowskiej w Brzesku policjanci dostali sygnał w niedzielny wieczór, 25 listopada 2018 r. Kilka minut później w tym miejscu zjawili się funkcjonariusze brzeskiej drogówki, którzy sprawdzili okolicę w poszukiwaniu kierowcy. Około godziny 20.30 zauważyli jadącego ulicą Mickiewicza w Brzesku kierowcę quada, którego wyczyny ewidentnie stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jazda pod prąd, przejazd skrzyżowania na czerwonym świetle, przekraczanie podwójnej linii ciągłej, jazda na dwóch kołach to tylko nieliczne przykłady poczynań nieodpowiedzialnego kierowcy.

Policjanci od razu dali mu sygnał do zatrzymania się, ten jednak kompletnie go zbagatelizował i zaczął uciekać ulicą Pomianowską w kierunku Jasienia, w dalszym ciągu popełniając wykroczenia zagrażające innym. W pewnym momencie kierowca quada wjechał do lasu i zgasił pojazd oraz wyłączył światła, ukrywając się sądził, że policjanci odpuszczą. Po kilku minutach nie słysząc żadnych odgłosów i będąc przekonanym, że zgubił „ogon” znów odpalił pojazd. Obok niego byli już jednak policjanci, którzy nie dali za wygraną i pomimo panującej ciemności ruszyli za piratem drogowym do lasu pieszo.

Policjanci nie mieli wątpliwości co do powodu ucieczki mężczyzny, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusze z zatrzymanym 31-latkiem wrócili do pozostawionego około 2 kilometry od miejsca zatrzymania radiowozu i sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

31-latek opowie za szereg wykroczeń w ruchu drogowym, m.in. jazdę pod prąd, przekraczanie podwójnej linii ciągłej, przejazd skrzyżowania na czerwonym świetle, jazda pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Największą jednak odpowiedzialność poniesie za jazdę w stanie nietrzeźwym i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Kierowca pojazdu, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, naraża się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, zgodnie z kodeksem karnym, sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts