Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy pełnili wczoraj służbę patrolową na terenie tej gminy. Krótko po północy ich uwagę zwrócił zaparkowany w ustronnym miejscu pojazd marki Seat. Policjanci postanowili sprawdzić kto przebywa w tym aucie. W samochodzie za kierownicą siedział 22 – latek, a na fotelu pasażera o rok młodszy kolega. Obaj mieszkańcy gminy Busko – Zdrój nie potrafili logicznie wytłumaczyć co robią w tym miejscu. Byli nerwowi, wyraźnie mieli coś do ukrycia.

Podczas kontroli, stróże prawa znaleźli u 21 – latka szklaną lufkę z zawartością suszu roślinnego oraz akcesoria mogące służyć do palenia marihuany. Ze względu na podejrzenie, że w domach obu mężczyzn mogą znajdować się substancje zabronione, zostali oni zatrzymani.

Dziś w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania młodszego z mężczyzn, policjanci znaleźli 5 gramów suszu roślinnego oraz 1 gram białego proszku. Susz roślinny został wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Znalezione substancje zostaną przekazany do identyfikacji i dalszych badań.    

Za posiadanie środków odurzających ustawodawca przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.