Jak wyglądał atak Rosjan na ukraińskie okręty? Szef sztabu Ukrainy przedstawia szczegóły

Okręty marynarki wojennej Ukrainy zostały ostrzelane w niedzielę w Cieśninie Kerczeńskiej przez rosyjski myśliwiec Su30 – oświadczył dzisiaj szef sztabu generalnego Ukrainy Wiktor Mużenko podczas debaty parlamentarnej nad wprowadzeniem stanu wojennego.

Su-30 rosyjskich sił powietrznych; zdjęcie ilustracyjne
By Alex Beltyukov - http://russianplanes.net/id145423, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38823397

- Otrzymaliśmy dodatkowe informacje, że w trakcie ataku na ukraińskie okręty zastosowano lotnictwo wojskowe Federacji Rosyjskiej. Su-30 dokonał ataku z wystrzeleniem dwóch rakiet

 – powiedział, informując Radę Najwyższą (parlament) o wydarzeniach w Cieśninie Kerczeńskiej.

Do ataku doszło wczoraj. W niedzielę wieczorem ukraińska marynarka wojenna poinformowała, że rosyjskie siły specjalne zajęły jej trzy okręty na Morzu Czarnym. Wcześniej ukraińska marynarka informowała, że Rosjanie otworzyli ogień do niektórych z jej okrętów w Cieśninie Kerczeńskiej.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) potwierdziła wczoraj wieczorem, że zatrzymała trzy okręty Ukrainy i że w celu zatrzymania użyła wobec nich broni.

Dzisiaj ukraiński parlament zebrał się w trybie pilnym, by zatwierdzić dekret prezydenta Petra Poroszenki o ogłoszeniu stanu wojennego. Ma on trwać 30 dni i zacząć obowiązywać od środy, od 9:00 czasu lokalnego (8:00 w Polsce). 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Su-30 #rosyjski atak na okręty #Cieśnina Kerczeńska #Wiktor Mużenko

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo