Szef NATO ma dla Rosji krótki komunikat. Czas zrozumieć, że działania „niosą konsekwencje”

Jens Stoltenberg oznajmił, że wszystkie państwa sojusznicze NATO wyrażają pełne poparcie dla Ukrainy. Po rosyjskiej agresji w rejonie Morza Azowskiego sekretarz generalny NATO zażądał od Rosji uwolnienia ukraińskich marynarzy oraz zwrotu zajętych przez Rosjan okrętów.

Jens Stoltenberg - sekretarz generalny NATO
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

- Wszyscy sojusznicy wyrazili pełne poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy. (...) Nie ma usprawiedliwienia dla użycia siły wojskowej przeciwko ukraińskim okrętom i marynarzom, dlatego wzywamy Rosję do natychmiastowego uwolnienia ukraińskich marynarzy i zwrotu okrętów, które zostały wczoraj przejęte - oświadczył na konferencji prasowej w Brukseli.

Ponadto szef NATO zwrócił się bezpośrednio do Rosji z krótkim komunikatem. Podkreślił, że czas zrozumieć, że działania Kremla niosą za sobą konsekwencje. Stoltenberg stwierdził, że użycie przez Rosję siły militarnej wobec Ukrainy należy traktować "bardzo poważnie".

Zdaniem sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego rosyjską militaryzację regionu Morza Azowskiego i Krymu należy też traktować jako zagrożenie dla regionu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#NATO #Rosja #Morze Azowskie #Ukraina

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo