Pomylił tor wyścigowy z... miejską uliczką

drogówka - zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad... 100 km/h! Policyjny radar wskazał, że na liczniku drogowego pirata było ponad 150 km/h. Za brawurową jazdę mężczyzna otrzymał mandat, punkty karne i na co najmniej trzy miesiące pożegnał się z uprawnieniami.

31-latek z gminy Skierbieszów, nic sobie nie robiąc z przepisów o ograniczeniu prędkości na obszarze zabudowanym w podzamojskim Sitańcu ruszył w samochodowy rajd, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h.

- Policyjny miernik prędkości wykazał, że pirat drogowy pędził z prędkością 151 km/h – relacjonuje policja.

Za swoje niezgodne z prawem i lekkomyślne postępowanie otrzymał mandat i odpowiednią liczbę punktów karnych. Mundurowi kierującemu zatrzymali również uprawnienia do kierowania pojazdami, a starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres najbliższych trzech miesięcy.

- Apelujemy o rozsądek za kierownicą. Jazda z nadmierną prędkością niedostosowana do panujących warunków oraz niezgodna z obowiązującymi przepisami może być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Siadając za kierownicę pamiętajmy, że nasze zachowanie na drodze ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – apeluje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts