Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Policjant zatrzymany za groźby pod adresem przełożonego

Śląscy funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali policjanta, który na portalu społecznościowym groził przełożonemu. Niezadowolony ze zbliżającej się pracy podczas grudniowego szczytu klimatycznego wylał złość na oficera i całą formację – podali policjanci.

zdjęcie ilustracyjne
policja.pl

Rzecznik śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara powiedziała dziś, że pod koniec ubiegłego tygodnia BSW dostało informację o wpisie, jaki ukazał się na jednym z portali.

Dotyczył on gróźb, które kierowane były w stosunku do policjanta pełniącego służbę w województwie śląskim. Śledczy ustalili, że autorem wpisu był funkcjonariusz z 26-letnim stażem w policji

– powiedziała Nowara.

W ostatni piątek autora wpisu zatrzymali oficerowie BSW. Usłyszał zarzut groźby karalnej i znieważenia. Został zawieszony w czynnościach służbowych, ma zakaz opuszczania powiatu, w którym mieszka, a także zbliżania się do oficera, któremu groził. Objęto go także dozorem policyjnym. Jednocześnie komenda wszczęła postępowanie administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby.

Policjanci nie ujawniają, z której komendy jest zatrzymany policjant i komu dokładnie groził. Przypominają zarazem, że w Internecie nie ma anonimowości, a policjanci potrafią ustalić tożsamość każdej osoby, która łamie prawo w sieci.

- Pokazuje także, że w policji nie ma miejsca dla osób, które dopuszczają się takich zachowań. Każda tego typu sytuacja będzie od razu badana, a sprawcy mogą spodziewać się surowych konsekwencji, ze zwolnieniem ze służby włącznie – zaznaczyła podinsp. Nowara.

Szczyt klimatyczny ONZ COP24, który odbędzie się w pierwszej połowie grudnia, będzie zabezpieczało 8 tys. policjantów, nie tylko ze Śląska. 5 tys. z nich będzie pracowało w Katowicach, reszta w innych częściach regionu.

Szczyt odbywać się będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i w pobliskiej hali widowiskowo-sportowej Spodek. Weźmie w nim udział 30-40 tysięcy gości z blisko 200 krajów, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu. Polska będzie trzeci raz gospodarzem szczytu klimatycznego. Poprzednio takie konferencje odbyły się w Poznaniu (2008 r.) i w Warszawie (2013 r.).

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#policja #groźby

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo