Powrót szarej kurtki grozy

  

Pamiętają Państwo „kryzysową kurtkę”, którą Donald Tusk zwykł przywdziewać, gdy w kraju działo się źle?

To w niej odwiedzał tereny dotknięte przez powódź i zasępiał się nad losem poszkodowanych przez los Polaków. Szara „kurtka grozy” niczym kometa w średniowieczu zwiastowała nadejście kataklizmu, ale była także widomym znakiem tego, że „Tusk się wściekł” i niczym superbohater z amerykańskich komiksów rusza na pomoc umęczonemu narodowi nad Wisłą. Taka pelerynka Supermana. Dlatego niemałe poruszenie wywołało opublikowane na Twitterze zdjęcie, na którym przewodniczący Rady Europejskiej w swojej słynnej kapocie stoi w… kolejce po jaja w brukselskim sklepie. Zdaniem fanów Tuska to dowód na to, że były premier jest „bliżej ludzi”. Zachwyty popłynęły z „kół wiadomych” – od zakochanych w nim żurnalistek przez rzeszę trolli po wpatrzonego w blask „słońca Peru” dziennikarza „Rzeczpospolitej” Michała Kolankę, który opatrzył zdjęcie dramatycznym komentarzem: „Tymczasem w Brukseli…”. Cóż powiedzieć? Może to lepiej, że Tusk kupuje jaja w Brukseli, niż miałby sobie je znów robić z Polaków. To dopiero byłby kataklizm. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts