Przed wojną był niezwykle popularnym rzeźbiarzem. Zrealizował szereg zamówień państwowych m.in. Pomnik Peowiaków, który stał przed gmachem Zachęty w Warszawie. Zaginiony w czasie II wojny światowej pomnik został zrekonstruowany w 1999 r.

Innym niezwykłym dziełem Wittiga jest Pomnik Lotnika. Uroczystego odsłonięcia dokonano w 1931 r. na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Zniszczony przez Niemców w 1940 r. został zrekonstruowany przez Alfreda Jesiona i ustawiony w 1968 r. przy Alei Żwirki i Wigury.

W 2001 r. Warszawa wzbogaciła się o jeszcze jeden monument powstały według projektu Wittiga. To pomnik Juliusza Słowackiego na Placu Bankowym, w miejscu usuniętego w 1989 r. pomnika Feliksa Dzierżyńskiego. Klasycyzującą figurę poety spowitą w bogatą draperię odlano w brązie na podstawie zachowanego w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie gipsowego modelu wykonanego przez artystę w 1932 r. z myślą o pomniku dla Lwowa.

arch.warszawa.1939.pl

Sanitariusz – prezentowany obecnie na stronie MKiDN – upamiętnia członków służby zdrowia poległych w walkach za ojczyznę. Tych, którzy ponieśli śmierć w czasie I wojny światowej, wojny bolszewickiej w 1920 r., ale także powstań narodowowyzwoleńczych czy walk w czasach napoleońskich. Monument miał stanąć przed gmachem Ministerstwa Spraw Wojskowych przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Środki na jego budowę pochodziły z dobrowolnych składek medyków cywilnych i wojskowych. We wrześniu 1939 r. grupa rzeźbiarska została wykonana jako odlew w brązie. Przetrwał wojnę, ale… zaginął w 1946 r. w Krakowie.