W minioną środę ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni przez prezesa jednej z organizacji działającej na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego o włamaniu do zajmowanego przez tą organizację pomieszczenia. Nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 6000 złotych, które znajdowały się we wnętrzu metalowej kasetki. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy i szybko ustalili, że sprawczynią włamania do kasetki i kradzieży pieniędzy jest pracownica tej organizacji. 30-latka została zatrzymana.

Okazało się, że kobieta upozorowała włamanie do pomieszczenia organizacji, skąd skradła pieniądze aby nie kierować podejrzeń na swoją osobę. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi dodatkowo ustalili, że 30-letnia kobieta w okresie od stycznia do 20 listopada tego roku kilkudziesięciokrotnie dokonała kradzieży pieniędzy należących do organizacji na łączną kwotę około 20000 zł.

Za popełnione przestępstwa kobiecie zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznała. 30-latka została doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środków zapobiegawczych. Teraz za czyny, których się dopuściła grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.