Napadli na sklep. Ukradli czekoladę

Za udział w kradzieży rozbójniczej odpowie 19 – latek zatrzymany przez skarżyskich policjantów. Decyzją sądu najbliższe 7 tygodni nastolatek spędzi w areszcie. Finalnie grozi mu nawet do 12 lat za kratkami.

Złodziej czekolady
swietokrzyska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Do jednego ze skarżyskich supermarketów weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy udali się do regału ze słodyczami. Uwagę pracownicy sklepu przykuł fakt, że żaden z nich nie wziął koszyka na zakupy. Po chwili kobieta zauważyła, jak jeden z nich chowa czekolady do papierowej torby, a następnie kierują się w stronę drzwi wejściowych do sklepu. Jak się okazało, na zewnątrz czekał ich wspólnik, który zainicjował otwarcie się drzwi, aby umożliwić wyjście swym kompanom.

Sprzedawczyni zastawiła drogę niosącemu skradziony towar. Rabuś mocno odepchnął pracownicę sklepu i wszyscy trzej mężczyźni uciekli ze skradzionymi czekoladami. Straty oszacowane zostały na przeszło 300 złotych. Zaraz na miejsce przyjechali też wezwani policjanci, którzy nieopodal sklepu, zatrzymali jednego z trzech mężczyzn biorących udział w kradzieży. Okazał się nim 19 - latek z Radomia, wiele razy notowany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Radomianin został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. W skarżyskim sądzie orzeczony został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 tygodni. Za przestępstwo którego dopuścił się może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych dwóch sprawców zdarzenia.

 

Źródło: niezalezna.pl

#złodzieje #czekolada #policja #zarzymanie #alkohol

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo