Operator TVN usłyszy zarzuty, a stacja wydała oświadczenie. Piszą o standardach i zastraszaniu

" Stawianie tego, który ujawnia działalność przestępczą na równi z przestępcami traktujemy jako próbę zastraszenia dziennikarzy" - tak stacja TVN24 zareagowała na informację o planowanym postawieniu zarzutów jej operatorowi, który brał udział w przygotowaniu reportażu o "urodzinach Hitlera". I znalazł się na zdjęciach na tle z faszystowskimi emblematami, a także wykonujący charakterystyczny gest.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jak już dzisiaj informowaliśmy, Piotr Wacowski - operator telewizyjny, który wspólnie z Anną Sobolewską uczestniczył i nagrał "urodziny Hitlera" w lesie pod Wodzisławiem Śląskim, został uwieczniony na fotografiach na tle nazistowskich symboli i wykonujący gest "hajlowania".

Dzisiaj pojawiły się nowe informacje - agenci ABW wezwali Wacowskiego na przesłuchanie. W charakterze podejrzanego.

Stacja TVN wydała oświadczenie, w którym czytamy:

"W piątek 23 listopada 2018 roku ABW wkroczyła do domu naszego operatora Piotra Wacowskiego, wręczając mu pismo z wezwaniem do prokuratury. W piśmie zawarte są zarzuty o propagowanie nazizmu (z art. 256 par. 1 kodeksu karnego) w związku z realizacją reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistów. Autorzy reportażu postępowali zgodnie ze wszystkimi standardami dziennikarstwa śledczego. Stawianie tego, który ujawnia działalność przestępczą na równi z przestępcami traktujemy jako próbę zastraszenia dziennikarzy. Jednocześnie informujemy, że wczoraj TVN złożył pozew przeciwko tym, którzy insynuowali w ostatnim czasie, że materiał był inscenizowany”.

Pisaliśmy dzisiaj również, że informacja o planowanym przesłuchaniu Wacowskiego wywołała ogromne emocje na twitterze. Bardzo aktywni są politycy opozycji, a także dziennikarze od dawna krytykujący rząd. I to ewoluuje...

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter, TVN24

 

#TVN #ABW #urodziny Hitlera

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo