Agenci ABW "odwiedzili" operatora TVN. I wezwali na przesłuchanie - w charakterze podejrzanego

Piotr Wacowski - operator telewizyjny, który wspólnie z Anną Sobolewską uczestniczył i nagrał "urodziny Hitlera" w lesie pod Wodzisławiem Śląskim, zostawiał uwieczniony na fotografiach na tle nazistowskich symboli i wykonujący gest "hejlowania". Ta sytuacja wywołała dyskusję środowiska dziennikarskiego. Jedni bronili pracowników TVN, inni twierdzili, iż granice prowokacji dziennikarskiej zostały przekroczone. Dzisiaj pojawiły się nowe informacje - agenci ABW wezwali Wacowskiego na przesłuchanie. W charakterze podejrzanego.

abw.gov.pl

O wezwaniu Wacowski poinformował serwis wyborcza.pl, który twierdzi, że pracownik TVN ma usłyszeć zarzuty propagowania faszyzmu.

Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski, autorzy reportażu Superwizjera TVN "Polscy neonaziści", mimo ujawnienia zeznań jednego z podejrzanych o organizację "urodzin Hitlera", których treść wywołały dyskusję o faktycznym przebiegu wydarzeń opisanych w materiale, zostali laureatami tegorocznej edycji nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Tydzień temu informowaliśmy, że Piotr Wacowski - operator telewizyjny, który wspólnie z Anną Sobolewską uczestniczył i nagrał "spotkanie neonazistów" w lesie pod Wodzisławiem Śląskim, "hajlując" robił sobie fotografie na tle nazistowskich symboli.

[polecam:http://niezalezna.pl/245886-te-zdjecia-szokuja-hajlujacy-operator-tvn-ze-swastyka-w-tle?fbclid=IwAR33c9VCR-39hMPalMzlBNqX5syGOTKDUe2BTMKqcIOombBo-Ve6YB3k2Zs]

Z kolei dzisiaj popołudniu serwis wyborcza.pl podał, że "w piątek funkcjonariusze ABW wręczyli operatorowi stacji Piotrowi Wacowskiemu pismo, by stawił się na przesłuchanie w charakterze podejrzanego o propagowanie faszyzmu."


Dwaj funkcjonariusze Agencji przyszli do domu Wacowskiego w piątek ok. godz. 20.15. (...) Przesłuchanie połączone z postawieniem Wacowskiemu zarzutów z art. 256 par. 1 Kodeksu Karnego (propagowanie nazizmu, kara od grzywny do dwóch lat więzienia) ma się odbyć 29 go listopada

- informuje wyborcza.pl.

Reakcja na tego newsa była łatwa do przewidzenia. Oburzyli się redakcyjny koledzy Wacowskiego, część dziennikarzy, a także politycy opozycji.

 

 Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl

 

#Piotr Wacowski #TVN #ABW #"Gazeta Wyborcza"

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo