Rekordowa konfiskata majątku włoskiego mafiozy

Konfiskatę majątku o wartości 1,5 miliarda euro przeprowadzono dzisiaj na Sycylii na wniosek sądu w Trapani. Majątek odebrano spadkobiercom zmarłego 3 lata temu przedsiębiorcy Carmelo Pattiego. Śledztwo wykazało jego powiązania z bossem cosa nostra.

Guardia di Finanza
flickr.com/Chris Sampson/CC BY-SA 2.0

To jedna z najwyższych konfiskat mafijnego majątku w historii włoskiego wymiaru sprawiedliwości. Zajęto między innymi ośrodek wypoczynkowy, pole golfowe, żaglowiec i liczne nieruchomości od Lombardii po Sycylię - poinformowano na konferencji prasowej.

Carmelo Patti pochodzący z miasteczka Castelvetrano koło Trapani był między innymi właścicielem wielkiego biura podróży, blisko związanym z włoskimi oraz zagranicznymi politykami i przedsiębiorcami.

Dochodzenie prokuratury do walki z mafią ukazało jego bardzo ścisłe powiązania z klanem cosa nostra z Castelvetrano, kierowanym przez najpotężniejszego szefa szefów cosa nostra Matteo Messinę Denaro, ukrywającego się od 25 lat. Jest on na pierwszym miejscu poszukiwanych najgroźniejszych włoskich przestępców.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Cosa Nostra #mafia #Sycylia #konfiskata

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo