Przestępcza seria zakończona w areszcie

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Kielcach zatrzymali 19 i 29 – latka, podejrzanych o rozbój i kradzież. Młodszy z zatrzymanych będzie dodatkowo odpowiadał za groźby karalne. Wczoraj sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Zdjęcie ilustracyjne
policja.pl

Skrupulatna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji IV w Kielcach doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn 19 i 29 – latka. Młodszy z zatrzymanych jednego dnia dokonał kilku przestępstw.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 8 listopada. Przed południem w jednej z placówek opiekuńczych 19 - latek ukradł 17–latce torebkę z rzeczami osobistymi i kartą płatniczą, którą użył siedmiokrotnie dokonując transakcji na kwotę 250 złotych. Jeszcze tego samego dnia 19 – latek wspólnie z 29 – latkiem w centrum miasta zaczepili dwóch idących ulicą mężczyzn 25 i 26 – latka. Jeden z nich został uderzony w twarz, a drugiemu grożąc nożem zabrali plecak z rzeczami osobistymi.

W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że młodszy z zatrzymanych 15 listopada kilkakrotnie przy użyciu noża groził różnym osobom na terenie miasta. Wczoraj obaj trafili przed oblicze sądu, który zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 29 – latka na dwa miesiące, a jego młodszego kolegi z dłuższą lista zarzutów na 3 miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: niezalezna.pl

#policja #sąd #kradzież #rozbój

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo