Elewi zakończyli szkolenie

Jestem głęboko przekonany, że dzięki szkoleniu w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych staliście się innymi, lepszymi ludźmi, którzy są gotowi do poświęcenia dla dobra naszej Ojczyzny. Na pewno bywały chwile trudne ale wierzę, że ich przezwyciężanie pozwoliło Wam umocnić charaktery, a dyscyplina, która panowała podczas szkolenia przyniesie pozytywne efekty w życiu codziennym – tymi słowami zastępca komendanta CPdMZ ppłk Piotr Zawiślak zwrócił się do zgromadzonych na placu apelowym elewów, kończących służbę przygotowawczą w Kielcach.

mat. CPdMZ / http://cpdmz.wp.mil.pl/pl/2_1293.html

Podczas uroczystego pożegnania żołnierzy III turnusu kompanii szkolenia służby przygotowawczej odczytany został rozkaz o przeniesieniu elewów do rezerwy. Część z nich na pewno będzie ubiegała się o etaty w zawodowej służbie wojskowej - podaje oficjalny portal CPdMZ. 

Zastępca Komendanta podziękował kadrze, która przez trzy miesiące zajmowała się szkoleniem elewów. Wyraził także słowa uznania dla wszystkich, którzy ukończyli szkolenie w kieleckim Centrum.

Pamiętajcie, że składając przysięgę wojskową staliście się żołnierzami, a to zobowiązanie na całe życie

- powiedział ppłk Zawiślak, cytowany przez oficjalny portal kieleckiego centrum. 

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta CPdMZ wręczył wyróżnionym dowódcom drużyn listy gratulacyjne, a elewom odznaczenia „ wzorowy elew” , jak również podziękowania za udział w akcjach Honorowego Oddawania Krwi. Na zakończenie odegrana została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego, a całość zwieńczyła defilada wojskowa - czytamy.

 

Źródło: CPdMZ

#elewi #służba przygotowawcza #Kielce #armia

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo