Wicewojewoda śląski złożył rezygnację

Wicewojewoda śląski Piotr Kołodziejczyk złożył rezygnację w związku z objęciem stanowiska starosty myszkowskiego – poinformowała dzisiaj rzeczniczka Wojewody Alina Kucharzewska. Na razie nie jest znane nazwisko jego zastępcy.

Katowice
By Umkatowice - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17035605

Kucharzewska uściśliła, że Kołodziejczyk, który pełnił funkcję drugiego wicewojewody od lipca br., złożył rezygnację we wtorek. Starostą myszkowskim został wybrany podczas czwartkowej inauguracyjnej sesji tamtejszego powiatu.

Kołodziejczyk wcześniej był zastępcą burmistrza gminy i miasta Koziegłowy. Pod koniec lipca br. zastąpił wcześniejszego wicewojewodę Mariusza Trepkę, który został wówczas posłem.


Według wcześniejszej informacji biura prasowego wojewody śląskiego, Kołodziejczyk urodził się w 1980 r. w Myszkowie. Jest absolwentem Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Był radnym powiatu myszkowskiego oraz przewodniczącym komisji rewizyjnej powiatu. W przeszłości pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od stycznia 2015 r. był zastępca burmistrza Koziegłów.

Kołodziejczyk pochodzi z rodziny o tradycjach rolniczych, ma 120-hektarowe gospodarstwo rolne. Jest żonaty, ma jedno dziecko.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Piotr Kołodziejczyk #rezygnacja #starosta myszkowski #Myszków

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo