Napadli na Turków. Jest śledztwo

Prokuratura zajmuje się sprawą rozboju na tureckich obywatelach. Do zdarzenia doszło 14 listopada – kilku zamaskowanych sprawców pobiło dwóch obcokrajowców i ukradło im złotą biżuterię oraz osobiste przedmioty o wartości około 450 tys. euro (prawie 2 mln zł).

Policja

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, prokuratura nadzoruje policyjne postępowanie przygotowawcze w sprawie z 14 listopada i obecnie trwają czynności, które mają doprowadzić do ustalenia i ujęcia przestępców oraz odzyskania skradzionego mienia.

14 listopada w godzinach porannych przy ul. Bratysławskiej w Krakowie kilku zamaskowanych sprawców napadło i przy użyciu twardych i tępych narzędzi pobiło dwóch obywateli tureckich. Poszkodowani trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja poszukiwała srebrnego volkswagena passata, którym uciekli sprawcy. Pojazd został znaleziony jeszcze na terenie Krakowa. Sprawcy byli ubrani na czarno, było ich kilku, a czterech bezpośrednio brało udział w rozboju. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo