Prezydentura pod „specjalnym nadzorem”? „Będziemy patrzeć władzom Warszawy na ręce”

Prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie bardzo mocno kontrolowana przez radnych PiS. - Złożył on tyle obietnic, że warto, aby ktoś pilnował ich realizacji – powiedzieli dzisiaj warszawscy radni PiS: Cezary Jurkiewicz i Sebastian Kaleta.

ratusz w Warszawie
By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72047777

Nowo wybrani radni Warszawy zebrali się dzisiaj na inauguracyjnej sesji, na której zaprzysiężony został nowy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Szef klubu PiS Cezary Jurkiewicz pytany przez PAP, jakiej prezydentury spodziewa się po Trzaskowskim odparł, że "spodziewa się prezydentury bardzo mocno kontrolowanej przez radych Prawa i Sprawiedliwości".

Podkreślił, że radni PiS tak zaangażują się w prace w komisjach, aby "autentycznie" mogli patrzeć władzom Warszawy na ręce.

Z kolei nowy radny PiS, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta powiedział PAP, że tam, gdzie reprywatyzacja wpływa na los mieszkańców, na pewno będzie przenosił swoją wiedzę z komisji na radę miasta.

Myślę, że jestem jedną z osób, która najlepiej zna program Rafała Trzaskowskiego, (który) złożył tak dużo obietnic, że warto, żeby ktoś pilnował realizacji tych obietnic i będę na tym niewątpliwe bardzo się skupiał

– zapowiedział Kaleta.

Dodał, że zależy mu również na wspieraniu rozwoju inwestycyjnego Warszawy.

Kaleta poinformował, że pozostanie wiceprzewodniczącym komisji weryfikacyjnej; zapewnił, że nie ma konfliktu interesów między sprawowaniem tej funkcji i objęciem mandatu radnego.

W rozpoczynającej się kadencji w 60-osobowej Radzie Warszawy samodzielną większość 40 radnych ma Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska), 19 radnych - PiS; jeden mandat ma SLD Lewica Razem - radną została Monika Jaruzelska.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Cezary Jurkiewicz #Sebastian Kaleta #Rada Warszawy #PiS #Rafał Trzaskowski

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo