W sejmiku po staremu

Elżbieta Polak / NataliaSuchodolska - Praca własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

Koalicja Obywatelska, PSL i SLD-Lewica Razem zawarły umowę koalicyjną w sejmiku województwa lubuskiego. Stanowisko marszałka ma obsadzić Koalicja Obywatelska. Jej rekomendowaną kandydatką jest Elżbieta Polak z PO, która jest marszałkiem od 2010 r.

"To będzie pełna kontynuacja, tak jak było w ostatniej kadencji, czyli przewodniczący sejmiku będzie z Polskiego Stronnictwa Ludowego, marszałek z PO, dwóch wicemarszałków z PSL, jeden członek zarządu z SLD i jeden członek z PO" – powiedziała prezes lubuskiego PSL Jolanta Fedak.

Funkcje przewodniczącego sejmiku ma objąć przedstawiciel klubu radnych PSL - Wioleta Haręźlak, która przeszła z klubu radnych Bezpartyjni Samorządowcy do klubu PSL, który powiększył się z 4 do 5 członków.

Porozumienie koalicyjne zostało zawarte w przerwie trwającej w Zielonej Górze pierwszej sesji sejmiku woj. lubuskiego.

Platforma Obywatelska zapowiedziała przed sesją sejmiku konferencję prasową, zapowiadając że dojdzie na niej do podpisania umowy koalicyjnej przez Koalicję Obywatelską, PSL i SLD. Nie doszła ona jednak do skutku, a sama sesja z uwagi na trwające rozmowy rozpoczęła się z opóźnieniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl