W sejmiku po staremu

Koalicja Obywatelska, PSL i SLD-Lewica Razem zawarły umowę koalicyjną w sejmiku województwa lubuskiego. Stanowisko marszałka ma obsadzić Koalicja Obywatelska. Jej rekomendowaną kandydatką jest Elżbieta Polak z PO, która jest marszałkiem od 2010 r.

Elżbieta Polak
NataliaSuchodolska - Praca własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

"To będzie pełna kontynuacja, tak jak było w ostatniej kadencji, czyli przewodniczący sejmiku będzie z Polskiego Stronnictwa Ludowego, marszałek z PO, dwóch wicemarszałków z PSL, jeden członek zarządu z SLD i jeden członek z PO" – powiedziała prezes lubuskiego PSL Jolanta Fedak.

Funkcje przewodniczącego sejmiku ma objąć przedstawiciel klubu radnych PSL - Wioleta Haręźlak, która przeszła z klubu radnych Bezpartyjni Samorządowcy do klubu PSL, który powiększył się z 4 do 5 członków.

Porozumienie koalicyjne zostało zawarte w przerwie trwającej w Zielonej Górze pierwszej sesji sejmiku woj. lubuskiego.

Platforma Obywatelska zapowiedziała przed sesją sejmiku konferencję prasową, zapowiadając że dojdzie na niej do podpisania umowy koalicyjnej przez Koalicję Obywatelską, PSL i SLD. Nie doszła ona jednak do skutku, a sama sesja z uwagi na trwające rozmowy rozpoczęła się z opóźnieniem.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Lubuskie #sejmik wojewódzki #Elżbieta Polak

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo