Adam Bielan dla Niezalezna.pl: "Gdybyśmy tego nie zrobili, płacilibyśmy wysokie kary finansowe"

Adam Bielan / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

– Często jest tak, że wychodzimy z sądu, nie zgadzając się z wyrokiem, ale ten wyrok trzeba respektować. Gdybyśmy nie wprowadzili zmian zawartych w zabezpieczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE, to od wtorku musielibyśmy płacić bardzo wysokie kary finansowe każdego dnia – powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl wicemarszałek Senatu, Adam Bielan.

Sejm uchwalił wczoraj nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu. Nowelizacja została przekazana do Senatu.

W rozmowie z Niezalezna,pl wicemarszałek Senatu, Adam Bielan przypomniał, że "w poniedziałek mijał termin odpowiedzi rządu polskiego na zabezpieczenie Trybunału Sprawiedliwości UE".

Pan premier w formie listu przekazał nasze stanowisko, w którym zobowiązaliśmy się do przeprowadzenia określonych zmian i natychmiast został skierowany projekt do Sejmu. Projekt nowelizacji zawiera w sobie wszystkie kwestie zawarte w zabezpieczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE. Projekt został szybko przepracowany w Sejmie i myślę, że jeszcze na tym posiedzeniu Senatu ten projekt będziemy rozpatrywać

– dodał.

Adam Bielan podkreślił, iż "uważamy, że Komisja Europejska nie miała racji w tej sprawie, ale musimy uznać zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości UE".

Często jest tak, że wychodzimy z sądu nie zgadzając się z wyrokiem, ale ten wyrok trzeba respektować. Gdybyśmy nie wprowadzili zmian zawartych w zabezpieczeniu, to od wtorku musielibyśmy płacić bardzo wysokie kary finansowe każdego dnia

podkreślił.

- Postępowanie przed TrybunałemSprawiedliwości UE jest w tej chwili – naszym zdaniem – bezprzedmiotowe i mamy nadzieję, że skarga Komisji Europejskiej będzie wycofana

– dodał wicemarszałek Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl