Kubica w Formule 1, a w sieci... KUBICOMANIA! Polacy gratulują mu wielkiego powrotu

Robert Kubica / By Mark McArdle - Flickr: Robert Kubica, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14140462

  

W mediach społecznościowych zapanowała "Kubicomania" po tym, jak ogłoszono, że Robert Kubica wraca do ścigania się w Formule 1. Wszyscy składają gratulacje polskiemu kierowcy, a niektórzy mówią wprost - od następnego sezonu zmieni się także weekendowy tryb życia wielu milionów naszych rodaków.

"To wielki dzień dla polskiego sportu" - tak powrót Kubicy do Formuły 1 skomentował Patryk Jaki. 

Kibice również wpisują swoje opinie po tej fantastycznej wiadomości. Kubica wraca do Formuły 1, a Polacy są z tego powodu dumni. Niektórzy przyznają: nie wierzyliśmy w jego powrót. A jednak - udało się!

Inni wyznają, że... znów będą interesować się Formułą 1. 

A tymczasem - z przymrużeniem oka - podobno od 2019 roku weekendy w polskich domach będą wyglądać zupełnie inaczej...

Robert Kubica w przyszłym sezonie będzie kierowcą wyścigowym w zespole Williams-Mercedes - poinformował dziś rywalizujący w Formule 1 team. 33-letni Polak poprzednio w zmaganiach o mistrzostwo świata brał udział w 2010 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Bytom: Zakażeni pracownicy szpitala

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

33 zakażenia koronawirusem potwierdzono do dziś wśród pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Dyrektor wprowadził kwarantannę na oddziałach, 31 marca wstrzymał też przyjęcia. Trwają dalsze testy personelu.

Jak poinformował dziś szpital, większość pracowników nie ma objawów choroby. Jedna osoba jest leczona w domu, dwie w szpitalu. Dyrektor szpitala dr Jerzy Pieniążek przypomniał, że według zaleceń sanepidu wymazy od pacjentów pobierane są natychmiast, z kolei personel może mieć pobrany materiał do badań w ściśle określonych przypadkach: po bezpośrednim kontakcie z osobą zarażoną, w czwartej dobie po kontakcie i po bezwzględnej weryfikacji przez sanepid.

- Niemniej od 28 marca mamy w szpitalu dynamiczną sytuację, stąd decyzja z pobraniu wymazów od wszystkich pracowników z pominięciem oficjalnej weryfikacji

 – powiedział Jerzy Pieniążek.

- Od momentu pierwszych zakażeń prowadzimy postępowania wyjaśniające, chcemy dowiedzieć się, czy działania naszego personelu mogły mieć wpływ na dodatnie wyniki próbek pod koniec marca

 – dodał dyrektor.

Jak poinformował, pacjenci z potwierdzonym COVID-19 są przewożeni są do szpitali zakaźnych, a personel czeka na decyzję sanepidu. Większość pracowników na polecenie sanepidu opuściła szpital i udała się na kwarantannę domową. Oddziały, na których przebywały osoby z potwierdzonym COVID-19, zostały trzykrotnie zdezynfekowane.

Dwie pielęgniarki z oddziału kardiologii, których testy dały wynik pozytywny zdecydowały - po uzyskaniu zgody sanepidu - o odbyciu kwarantanny w oddziale. Czują się dobrze, nie mają żadnych objawów choroby, ale w obawie o swoich bliskich nie chcą wracać do domów do czasu zakończenia kwarantanny.

W zeszłym tygodniu portal Onet opublikował tekst z anonimowymi wypowiedziami pracowników szpitala, zarzucającymi dyrektorowi narażanie pracowników na zakażenie koronawirusem. Miało się to odbywać przez niewłaściwą organizację pracy i brak środków ochrony osobistej. Dyrektor w wydanym w sobotę oświadczeniu odparł te zarzuty.

- Aktualna sytuacja w kraju jest nowa dla wszystkich. W wielu przypadkach rozporządzenia i otrzymywane odgórnie polecenia wykluczają się nawzajem. Dlatego zachęcam wszystkich do współpracy. Jednocześnie dziękuję tym, którzy zadeklarowali pomoc i współuczestniczą w zarządzaniu placówką

 - powiedział dyrektor Pieniążek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts