Marcin Horała pytany w Radiu PLUS o zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego zaznaczył, że na 10 grudnia planowane jest posiedzenie komisji ds. VAT, na którym spodziewa się obecności byłego ministra.

Na pytanie o zarzuty wobec Rostowskiego, Horała odpowiedział, że chodzi o "przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków" w czasie, gdy ten zajmował urząd ministra finansów.

Horała powołał się jednocześnie na zeznania wiceminister finansów za rządu PO-PSL Elżbiety Chojny-Duch, która w środę stanęła przed komisją ds. VAT. Jak podkreślił, z jej zeznań wynika, że "Rostowski zlecał Sławomirowi Nowakowi praktyczne uzgodnienia co do prawa podatkowego podczas spotkań KPRM, gdzie podejmowano decyzje w sprawie kształtu polityki ministerstwa finansów".

- Z zeznań wynika, że Jan Rostowski zamontował w strukturze MF panią, która jednocześnie była pracownikiem dużej firmy doradztwa podatkowego. Wpływała na proces legislacyjny, mamy nawet mail z propozycjami resortu do ustawy o VAT, podpisany z nazwą firmy doradczej

- dodał.