Dzisiaj przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT stanęła była wiceminister finansów, Elżbieta Chojna-Duch. Jej zeznania były sensacyjne i szokujące. W takich słowach streścił je przewodniczący komisji, Marcin Horała:

-  Z dzisiejszych zeznań wynika, że realnie prawo podatkowe w Polsce pisali: partner w Ernst & Young do spółki z „cieniem” Janusza Palikota, a ich decyzje narzucał ministerstwom i Sejmowi Sławomir Nowak, dyrektor gabinetu politycznego Donalda Tuska.

- napisał na Twitterze Horała.

Co więcej, członkowie komisji zadeklarowali, że skierują do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez dwóch ludzi z otoczenia Donalda Tuska - wspomnianego Sławomira Nowaka, oraz ministra finansów, Jacka Rostowskiego.

Choć dzisiejsze zeznania rzucają światło na wiele nieznanych dotąd opinii publicznej faktów, to część mediów, szczególnie tych kojarzonych z obecną opozycją, uznało, że nie należy sprawie tej poświęcać zbyt wiele miejsca.

Około godziny 16.00 trudno było informację o zeznaniach czy decyzji o zawiadomieniach do prokuratury znaleźć na stronie głównej serwisów wp.pl i gazeta.pl:

(screen gazeta.pl)

(screen wp.pl)

Onet zdobył się na niewielką informację w sekcji "Wiadomości":

(screen onet.pl)

Również inne redakcje - TOK FM oraz TVN 24 - uznały, że sprawa niewarta jest poświęcenia miejsca na stronach głównych ich serwisów internetowych.