Budka odpowie za pomówienia? Minister zapowiada konsekwencje prawne

Poseł Borys Budka / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25225385

  

Oskarżenia posła PO Borysa Budki dotyczące sejmiku śląskiego są niczym nieuprawnione - ocenił dzisiaj szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do zapowiedzi posła PO dotyczącej zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji politycznej.

Przed dzisiejszą, pierwszą sesją sejmiku VI kadencji jeden z radnych wybranych z list Koalicji Obywatelskiej, rekomendowany przez Nowoczesną Wojciech Kałuża, dołączył do porozumienia programowego prawicy. Tym samym PiS zyskało większość w Sejmiku Woj. Śląskiego.

Na briefingu prasowym zorganizowanym w przerwie posiedzenia sejmiku b. minister sprawiedliwości, poseł PO Borys Budka zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji politycznej.

Dworczyk, komentując słowa posła Platformy na antenie Polskiego Radia 24, podkreślił, że są to "niczym nieuprawnione oskarżenia".

Myślę, że osoby, pod adresem których padają takie sformułowania, powinny rozważyć wejście na drogę sądową 

- powiedział.

Minister zaznaczył, że "naruszanie dóbr osobistych i takie ataki bezpodstawne nie mogą pozostawać bezkarne".

To nie jest tak, że politycy mogą obrażać inne osoby, nie licząc się z żadnymi konsekwencjami

- dodał.

Zdaniem Dworczyka "opozycja totalna przyzwyczaiła nas do tego, że w języku w przestrzeni publicznej pojawia się bardzo dużo słów obraźliwych". Jak mówił, te słowa interpretuje jako "przejaw bezsilności", a także "brak klasy".

Trzeba od czasu do czasu przegrać - taka jest polityka, takie jest życie - natomiast wtedy warto zachować klasę, zachować się honorowo. Tego politykom PO i Nowoczesnej dzisiaj zabrakło

- powiedział Dworczyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antysemickie napisy na kamienicach w Paryżu

Zdjęcie ilustracyjne / Google

  

Na dwóch kamienicach w XIV dzielnicy Paryża pojawiły się antysemickie napisy - poinformowała agencja AFP, nazajutrz po deklaracjach prezydenta Emmanuela Macrona o determinacji w walce z antysemityzmem.

Napisy "Brudny Żyd" oraz "Precz" i odwróconą swastykę, namalowane na drewnianej bramie budynku przy ulicy d'Alesia na południu stolicy, widział dziennikarz AFP, potwierdzając raport napisany na Twitterze przez znanego politologa Laurenta Bouveta.

Według kierownika pobliskiej piwiarni napisów "nie było tam jeszcze ostatniej nocy". Poinformował on, że policjanci "byli dziś rano" i przesłuchiwali jego oraz mieszkańców budynku.

Rano reporter AFP widział pracownika sąsiedniego sklepu, który zmazywał napisy na murze.

Około 50 m od tego miejsca na fasadzie domu umieszczono napis markerem "Brudny martwy Żyd", zaś w pobliżu na ławce przy przystanku autobusowym pojawił się napis "brudny Żyd" i narysowana odwrócona swastyka.

W środę na steli w "Ogrodzie pamięci" w miejscowości Champagne-au-Mont-d’Or w pobliżu Lyonu pojawiły się namalowane na czerwono antysemickie napisy i trzy swastyki. "Ogród pamięci" - miejsce, gdzie są rozsypane prochy zmarłych - znajduje się obok cmentarza katolickiego i można się do niego dostać zarówno przez cmentarz, jak i zewnętrzną drogą.

W ostatnich tygodniach w Paryżu pojawiło się wiele napisów i haseł antysemickich; szczególne oburzenie wywołało pomazanie swastykami wizerunków Simone Veil, byłej więźniarki Auschwitz, a następnie bardzo popularnej polityk, m.in. przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, zmarłej w 2017 roku i pochowanej w Panteonie.

Media obiegło również zdjęcie graffiti o treści „Jude” na witrynie baru szybkiej obsługi sieci Bagelstein. Ukazały się też fotografie uczestników manifestacji „żółtych kamizelek” z napisami, oskarżającymi prezydenta Francji Emmanuela Macrona o to, że jest na usługach Rothschildów i rzekomego żydowskiego lobby.

Według ministra spraw wewnętrznych Francji Christophe'a Castanera w ubiegłym roku liczba incydentów antysemickich w kraju wzrosła o 74 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl