Dzieci pomogły Reksowi

Po ulicach Świebodzina (Lubuskie) błąkał się malutki piesek. Natknęły się na niego dzieci wracające do domu. Wezwały na pomoc policjantów. "Po dwóch godzinach, trzymiesięczny Reks powrócił do właścicieli cały i zdrowy" - podali stróże prawa.

lubuska.policja.gov.pl

We wtorek wieczorem (20 listopada) w pobliżu targowiska w Świebodzinie kilkoro dzieci znalazło błąkającego się małego pieska. Zwierzak był wystraszony i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. Dzieci poszły na komendę.

"Niecodziennie policjanci zajmują się tego typu sprawami, ale chętnie zaangażowali się w poszukiwanie właściciela. Na miejscu szczeniakiem zaopiekowali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Nakarmili i napoili zwierzę, a następnie rozpoczęli poszukiwania. Aby odnaleźć dom trzymiesięcznego Reksa wykorzystali siłę portali społecznościowych. Zdjęcie małego czarnego pupila szybko obiegło internet, zostało udostępnione przez wiele osób" - relacjonują policjanci ze Świebodzina..

Niespełna dwie godziny po tym jak piesek został przyprowadzony na komendę, trafił z powrotem do domu. Jak się okazało w rozmowie z właścicielami Reksa, wymknął się on poprzez uchylone drzwi. Próbowali go szukać, ale bezskutecznie.

 

Źródło: niezalezna.pl, lubuska.policja.gov.pl

#Świebodzin #lubuskie #policja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo