Stacja w Jaworzynie Śl. będzie jak nowa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Pexels CC0

  

24 mln zł przeznaczy PKP PLK na modernizację stacji kolejowej w Jaworzynie Śląskiej. W ramach inwestycji do końca przyszłego roku przedłużone zostanie przejście podziemne, co umożliwi dostęp do peronów z obu stron miasta; zmodernizowany zostanie także ostatni z trzech peronów stacji.

Rzecznik firmy Mirosław Siemieniec poinformował, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę, która zakończy modernizację stacji Jaworzyna Śląska. Dzięki inwestycji dotychczasowe przejście podziemne zostanie przedłużone.

„Przejście zapewni dostęp do peronów nie tylko od strony budynku dworcowego, ale także z drugiej strony miasta, od ul. Powstańców. Przejście będzie bezpieczną, dogodną trasą dla mieszkańców Jaworzyny Śląskiej, łączącą dzielnice po obu stronach linii kolejowej” – powiedział Siemieniec.

Przebudowany zostanie także ostatni z trzech peronów stacji - peron nr 2. Peron zostanie wyposażony w windę, nowe oświetlenie oraz ławki i gabloty informacyjne. Nowa, wyższa nawierzchnia ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Renowacji zostanie poddana również wiata peronowa.

Przy peronie zostaną przebudowane także tory kolejowe. „Nowe urządzenia pozwolą na sprawny przejazd coraz większej liczby pociągów pasażerskich i towarowych” – dodał rzecznik.

Siemieniec dodał, że w ubiegłym roku na stacji w Jaworzynie Śląskiej za 11 mln zł wykonano modernizację dwóch peronów, torów i przejścia podziemnego. „Realizacja obecnego zamówienia stworzy harmonijną całość kompleksu stacji, z zachowaniem jej historycznego charakteru” – powiedział.

Wartość podpisanej umowy to ponad 24 mln zł. Prace mają zostać ukończone do końca przyszłego roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najważniejsze takie porozumienie od lat? Szymański ujawnia: Olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański nie ukrywa, jak duże znaczenie ma porozumienie w sprawie brexitu, które zostało wstępnie zaakceptowane przez stronę unijną i stronę brytyjską. Zdaniem wiceministra MSZ jest to „olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne:.

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś, że zawarto porozumienie w sprawie brexitu między UE a Wielką Brytanią.

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

[polecam:https://niezalezna.pl/293284-jest-porozumienie-w-sprawie-warunkow-brexitu-johnson-to-nowa-swietna-oferta]

Do kulisów procesu negocjacji i szczegółów dotyczących samego porozumienia odniósł się wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Porozumienie, które zostało wstępnie zaakceptowane przez obie strony, przez stronę unijną i stronę brytyjską, jest olbrzymim osiągnięciem negocjacyjnym - z jednej strony realizuje oczekiwania Wielkiej Brytanii dotyczące zachowania gwarancji integralności Zjednoczonego Królestwa, z drugiej strony gwarantuje integralność wspólnego rynku, nasze interesy handlowe.
- powiedział wiceszef MSZ.

Wiceminister podkreślił, że porozumienie w tym zakresie jest niezwykle istotne głównie ze względu na regulacje dotyczące ochrony praw obywateli.

Co najważniejsze porozumienie otwiera drogę do tego, by prawa obywateli były chronione umową międzynarodową, nie tylko prawem krajowym, by doszło do rzetelnego rozliczenia finansowego lat członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, by w końcu wprowadzić okres przejściowy, jeśli chodzi o współpracę handlową po ustaniu członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.
- mówił Konrad Szymański.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl