Stacja w Jaworzynie Śl. będzie jak nowa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Pexels CC0

  

24 mln zł przeznaczy PKP PLK na modernizację stacji kolejowej w Jaworzynie Śląskiej. W ramach inwestycji do końca przyszłego roku przedłużone zostanie przejście podziemne, co umożliwi dostęp do peronów z obu stron miasta; zmodernizowany zostanie także ostatni z trzech peronów stacji.

Rzecznik firmy Mirosław Siemieniec poinformował, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę, która zakończy modernizację stacji Jaworzyna Śląska. Dzięki inwestycji dotychczasowe przejście podziemne zostanie przedłużone.

„Przejście zapewni dostęp do peronów nie tylko od strony budynku dworcowego, ale także z drugiej strony miasta, od ul. Powstańców. Przejście będzie bezpieczną, dogodną trasą dla mieszkańców Jaworzyny Śląskiej, łączącą dzielnice po obu stronach linii kolejowej” – powiedział Siemieniec.

Przebudowany zostanie także ostatni z trzech peronów stacji - peron nr 2. Peron zostanie wyposażony w windę, nowe oświetlenie oraz ławki i gabloty informacyjne. Nowa, wyższa nawierzchnia ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Renowacji zostanie poddana również wiata peronowa.

Przy peronie zostaną przebudowane także tory kolejowe. „Nowe urządzenia pozwolą na sprawny przejazd coraz większej liczby pociągów pasażerskich i towarowych” – dodał rzecznik.

Siemieniec dodał, że w ubiegłym roku na stacji w Jaworzynie Śląskiej za 11 mln zł wykonano modernizację dwóch peronów, torów i przejścia podziemnego. „Realizacja obecnego zamówienia stworzy harmonijną całość kompleksu stacji, z zachowaniem jej historycznego charakteru” – powiedział.

Wartość podpisanej umowy to ponad 24 mln zł. Prace mają zostać ukończone do końca przyszłego roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alarm bombowy, most w Nowym Jorku zamknięty

Most Waszyngtona / By Gryffindor - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10306508

  

Nowojorski dwupoziomowy most im. Jerzego Waszyngtona nad rzeką Hudson został wczoraj wieczorem, czasu lokalnego,czasowo zamknięty dla ruchu z powodu alarmu bombowego - poinformowały władze.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował na Twitterze, że wszystkie pasy ruchu tego mostu zostały zamknięte ok. godz. 21.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 nad ranem w piątek czasu polskiego). Alarm ogłoszono po tym jak znaleziono podejrzanie wyglądającą paczkę.

De Blasio wezwał podróżnych do korzystania z możliwych dróg objazdu.

Władze otworzyły później dolny poziom mostu a ok. godz. 23 również górny.

Most Waszyngtona, uważany za jeden z najruchliwszych na świecie, łączy Nowy Jork z sąsiadującym z metropolią stanem New Jersey.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl