W rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS Wojciech Szarama, członek Rady Politycznej i wiceprezes Zarządu Okręgowego PiS informował, że na marszałka woj. śląskiego jego formacja udzieliła rekomendacji radnemu z Tychów, który startował z list Zjednoczonej Prawicy, Jakubowi Chełstowski. Pomimo prób stosowania obstrukcji i wstrzymywania prac sejmiku wojewódzkiego Chełstowski został formalnie wybrany na marszałka województwa. 

Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie 23 radnych, bo do grona 22 radnych PiS dołączył radny wybrany z list Koalicji Obywatelskiej dla którego sprawy woj. śląskiego są najważniejsze i chce pracować dla Śląska, stąd też jego poparcie m.in. dla przewodniczącego sejmiku, przed chwilą wybranego Jana Kawuloka, radnego z Bielska – powiedział nam poseł PiS.

Borys Budka, poseł PO odgraża się, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji politycznej.

Myślę, że pan Budka kieruje się w tej chwili emocjami. Jeśli ktoś ma podejrzenia popełnienia przestępstwa z Kodeksu karnego to ma obowiązek zgłosić to do prokuratury, ale próba wstrzymania prac sejmiku do czasu rozstrzygnięcia tego problemu przez prokuraturę była groteskowa, ponieważ samorząd musi pracować i musi podejmować decyzje, bo na to czekają mieszkańcy – stwierdził nasz rozmówca.