Napadł na jubilera. Szuka go policja

Organa ścigania poszukują mężczyzny, który usiłował dokonać rozboju w sklepie jubilerskim w Zgierzu. Nie zdołał jednak niczego ukraść "spłoszony" przez właścicielkę sklepu. Śledczy wyrazili zgodę na publikację wizerunku poszukiwanego.

zgierz.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych 14 listopada w jednym ze sklepów jubilerskich na terenie Zgierza. Mężczyzna, który będzie usiłował dokonać rozboju, tego dnia pojawi się w lokalu aż trzykrotnie.

- Po raz pierwszy pojawił się tam około godziny 10:30. Po obejrzeniu zegarków, które rzekomo chciał kupić stwierdził, że przyjdzie z żoną. Po raz kolejny pojawił się za około  pół godziny. W sklepie były dwie inne klientki, dlatego też wyszedł, strącając stojącą przy drzwiach figurkę. Zapewnił, że za chwilę wróci, żeby za nią zapłacić. Po kolejnych 30 minutach pojawił się po raz trzeci

- informuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Podczas trzeciej wizyty w sklepie, mężczyzna zaatakował właścicielkę, gdy ta skierowała się do gabloty z zegarkami. Wyciągnął przedmiot przypominający broń i zagroził kobiecie.

- Próbował skrępować jej ręce, wykorzystując do tego opaski samozaciskowe. Kobieta zaczęła się jednak bronić – odepchnęła mężczyznę tak, że zatoczył się na regał. Wzywając pomocy zdołała schować się na zapleczu. Krzyczała, że włączony został alarm i za chwilę pojawi się grupa interwencyjna. Przestraszony mężczyzna opuścił sklep, zaś pokrzywdzona wezwała policję

- dodaje Kopania.

Policja i prokuratura poszukują obecnie napastnika. To mężczyzna w wieku ok. 50 lat, wzrostu 175 cm, szczupłej budowy ciała o pociągłej twarzy, z widocznymi ubytkami w uzębieniu. Opublikowany został również jego wizerunek:

(zgierz.policja.gov.pl)

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o zgłoszenie się do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, bądź tamtejszej jednostki policji.

 

 

 Źródło: lodz.po.gov.pl, niezalezna.pl, zgierz.policja.gov.pl

#sklep jubilerski #napad na jubilera #Zgierz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo