Pancerna pięść Anakondy

/ mat. 12. BZ. / https://12bz.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2018-11-20w-pancerna-piesc-anakondy/

  

Zawiłe zadania realizowane przez wojska 11 państw potwierdziły bardzo dobre współdziałanie, jakie wypracowano podczas niedawno zakończonych manewrów pk. Anakonda-18. Wiele z tych najtrudniejszych zadań wykonali czołgiści.

Skomplikowane działania taktyczne prowadzone przez pododdziały zmotoryzowane, pancerne, rozpoznawcze, przeciwlotnicze, artylerii, logistyczne i łączności, a także załogi myśliwców i śmigłowców dały dowód jak skuteczna potrafi być kolektywna kooperacja żołnierzy. Warto również podkreślić, że podczas manewrów na wielu poligonach pododdziały czołgistów wkraczały w decydującym momencie, aby zniszczyć największe środki ogniowe przeciwnika. Dzięki temu ćwiczeniu żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej niejednokrotnie mieli okazję wspólnie działać z amerykańskimi oraz polskimi czołgistami — podaje oficjalny portal 12. BZ. 

Na szczególne uznanie zasługuje współdziałanie „Błękitnych” żołnierzy z kompanią „Tygrys” 1 batalionu czołgów, którą 9. Brygada Kawalerii Pancernej przekazała w podporządkowanie 12. Brygadzie Zmechanizowanej.

Czołgi PT-91 Twardy, będące na wyposażeniu naszej kompanii, nie są najnowszą konstrukcją, ale biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom wyszkolenia żołnierzy, jesteśmy w stanie wykonywać nawet najtrudniejsze zadania na tym ćwiczeniu

— podkreślił dowódca kompanii „Tygrys” por. Damian Krzysztofiak, cytowany przez oficjalny portal "Błękitnej Brygady".

Wysoki poziom profesjonalizmu pancerniaków został doceniony także przez dowódcę 12. Brygady Zmechanizowanej generała brygady Piotra Trytka, który spotkał się z żołnierzami kompanii „Tygrys” — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12. BZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna zwołał naradę szefów regionów

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

W siedzibie Platformy Obywatelskiej w Warszawie zebrali się dziś wieczorem szefowie regionów PO na spotkaniu z szefem partii Grzegorzem Schetyną.

Tematem dzisiejszego spotkania, tak jak i zaplanowanego na środę posiedzenia zarządu partii - jak przyznają politycy PO - jest podsumowanie niedzielnych wyborów, w których startująca w ramach Koalicji Obywatelskiej PO zajęła drugie miejsce, przegrywając z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl