Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała dziś w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W niektórych województwach występują utrudnienia z powodu śniegu, śniegu z deszczem lub mżawki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dziś, że według stanu na godz. 7.00 wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogach pracuje 226 pojazdów do zimowego utrzymania.

W województwach: świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, dolnośląskim i lubuskim na drogach występują utrudnienia z powodu opadów śniegu. Śnieg z deszczem będzie padał w województwach świętokrzyskim, małopolskim i lubelskim. W województwach łódzkim, podkarpackim i dolnośląskim mogą wystąpić utrudnienia z powodu mżawki.

Na południu, południowym zachodzie i w centrum będzie zachmurzenie na ogół duże. Miejscami wystąpią słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, a początkowo lokalnie również deszczu marznącego, powodujące gołoledź. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na wschodzie i terenach podgórskich do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim i 5 st. C na zachodzie wybrzeża. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, wschodni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Rzymie zmarł Piero Terracina. "Był niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah"

Piero Terracina / Di Pigr8 - Opera propria, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9666997

  

W wieku 91 lat w Rzymie zmarł w niedzielę jeden z ostatnich Włochów ocalałych z Holokaustu, były więzień Auschwitz Piero Terracina. Przez kilkadziesiąt lat prowadził działalność edukacyjną jako świadek Zagłady. Hołd oddają mu władze Włoch i politycy.

W 1938 roku na mocy włoskich ustaw rasowych Piero Terracina razem z innymi żydowskimi uczniami został wyrzucony z publicznej szkoły w Wiecznym Mieście. Kontynuował edukację w żydowskiej szkole. W październiku 1943 roku zdołał uniknąć łapanki w stołecznym getcie. W kwietniu 1944 roku w rezultacie donosu został aresztowany przez hitlerowców z całą siedmioosobową rodziną. Wszystkich wywieziono do Auschwitz. Tylko on ocalał z całej rodziny i wrócił do Rzymu.

O tragedii Holokaustu jako jej świadek opowiadał niemal do końca życia.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella oddając hołd Terracinie nazwał go "niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah".

Premier Giuseppe Conte podkreślił, że jego pamięć jest dziedzictwem dla następnych pokoleń

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl