Kontuzje Neymara i Mbappe. W Paryżu niepokój, ale...

Neymar / By Antoine Dellenbach - Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63423051

  

Urazy zarówno Brazylijczyka Neymara, jak i Francuza Kyliana Mbappe, które piłkarze odnieśli we wtorkowych meczach towarzyskich swoich drużyn narodowych, prawdopodobnie nie są poważne. Obaj są kluczowymi zawodnikami Paris Saint-Germain.

Problem Neymara spowodowany był nieudanym strzałem w siódmej minucie spotkania z Kamerunem w angielskim mieście Milton Keynes (1:0). Po chwili utykania i próbie pozostania w grze, Brazylijczyk musiał opuścić boisko. Zastąpił go Richarlison, który zdobył zwycięską bramkę pod koniec pierwszej połowy.

"Kiedy Neymar schodził z placu gry, narzekał na ból, czuł dyskomfort. Poczekamy jeszcze z ostateczną diagnozą na wyniki badań, ale na pierwszy rzut oka to nie wygląda na poważną kontuzję" - powiedział lekarz "Canarinhos" Rodrigo Lasmar.

To może uspokoić nieco kibiców Paris Saint-Germain, którzy tego wieczoru usłyszeli dwie złe wiadomości. Poza Neymarem, w towarzyskim meczu Francji z Urugwajem (1:0) urazu doznał też Mbappe. Napastnik, który w grudniu skończy 20 lat, niefortunnie upadł na bark i również musiał zejść z boiska w pierwszej połowie.

Jego kontuzja także nie wygląda na poważną, ale podobnie jak w przypadku Neymara sztab medyczny wykona dodatkowe badania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nieprawidłowości przy wyborach w Krakowie?

/ By Jakub Hałun - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8456561

  

Działacze Prawa i Sprawiedliwości uważają, że przy wyborach do Rad Dzielnic w Krakowie doszło do nieprawidłowości. - Mamy do czynienia z pewnym wypaczeniem demokracji - mówił radny PiS Włodzimierz Pietrus. Zapowiedział, że kandydaci na radnych dzielnicowych będą składać odwołania i domagać się zmian w prawie wyborczym.

Wybory do Rad Dzielnic w Krakowie odbyły się 2 grudnia.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przywołano sytuację w Dzielnicy XVI – Bieńczyce. Według działaczy PiS naruszeniem ordynacji wyborczej było wykorzystanie lokalnej gazety "Kurier Bieńczycki" finansowanej z budżetu miasta do promowania niektórych kandydatów i agitowania na ich rzecz, przypisywanie sobie w tych publikacjach realizacji zadań, którymi zajmowały się w dzielnicy inne osoby oraz start w wyborach osób, które choć są zameldowane w dzielnicy, w rzeczywistości w niej nie mieszkają.

Czuje się pokrzywdzona, ze względu na to, że mieszkańcy dzielnicy i moi sąsiedzi zostali wprowadzeni w błąd przez moją kontrkandydatkę, która przypisała sobie osiągnięcia i inwestycje w dzielnicy, którymi się nie zajmowała. Do takich rzeczy nie może dochodzić. Tymczasem Komisja Odwoławcza nie podjęła tego tematu

– mówiła kandydatka na radną Dzielnicy XVI Anita Biela, która zremisowała z kandydatką innej partii i przegrała w losowaniu mandatów.

Komisja Odwoławcza oddaliła protesty kandydatów PiS uznając je za niezasadne.

Komisja odmówiła powtórnego przeliczenia głosów, stwierdzając, że protokoły są sporządzone poprawienie. Nie uwzględniono tego, że kampania była prowadzona za publiczne pieniądze i że podawano w niej nieprawdziwe informacje, które mogły wprowadzić wyborców w błąd. To mogło zaważyć na wyniku głosowania. Mamy do czynienia z pewnym wypaczeniem demokracji. Dotyczy to nie tylko Dzielnicy XVI, bo w wielu dzielnicach kampania wyborcza była prowadzona w biuletynach, które one wydają. Będziemy kontynuować proces odwoławczy i prawdopodobniej wnosić o zmianę przepisów w wyborach do Rad Dzielnic

 – podkreślił radny PiS.

Kandydaci PiS chcą nadal składać odwołania do Rady Miasta i prezydenta, a jeśli to nie przyniesie efektu – do wojewody.

Tam, gdzie będą ku temu podstawy, chcemy unieważnić dokonanie wyboru radnego, a z drugiej strony będziemy wnioskować o zmianę ordynacji wyborczej do Rad Dzielnic

 – powiedział Pietrus.

W wyborach do osiemnastu Rad Dzielnic w Krakowie mandaty uzyskało 372 osób. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec (PO) powiedział, że skala protestów wyborczych była niewielka – ok. 2 proc.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl