Sondaż dla TVN: Wygrywa PiS, a Petru... co za brawurowy debiut! Ten wynik zaskoczy wszystkich

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kantar Millward Brown wykonał sondaż poparcia partii politycznych na zlecenie "Faktów" TVN. Oczywiście zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, choć w odróżnieniu od innych sondaży - PiS tym razem ma mieć mniejszy wynik, jak w poprzednim notowaniu. Zaskakujący jest za to sondażowy start nowej partii Ryszarda Petru. Dawny szef Nowoczesnej raczej nie będzie szczęśliwy z takiego debiutu.

Już od dawna Prawo i Sprawiedliwość wygrywa niemal wszystkie sondaże. W tym październikowym - wykonanym przez IBRiS - PiS uzyskał 40 procent poparcia, deklasując Platformę Obywatelską.

Ale możemy już się przyzwyczaić, że wyniki niektórych sondaży wyglądają co najmniej dziwnie. Tak też było tym razem.

Oto jak prezentują się wyniki sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów” TVN:

PiS – 33% (-5)
PO – 26% (+5)
SLD – 7% (+2)
Kukiz ’15 – 7% (+3)
PSL – 4% (bz)
Nowoczesna – 3% (-4)
Razem – 3% (-1)
Wolność – 2% (-3)
RN – 1% (bz)
Teraz! – 0% (nie było uwzględnione w poprzednim badaniu)
Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydował – 11%
Odmowa odpowiedzi – 3%

Sondaż został zrealizowany 19-20 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1002 osoby. Ciekawostką jest, jak w "Faktach" przedstawiane jest poparcie dla PiS. Choć w innych sondażach - na przykład w ostatnim zestawieniu przygotowanym przez Kantar Public - ono rośnie, to w sondażu na zlecenie TVN... jest dużo mniejsze niż poprzednio. Duży wzrost zanotowała jednocześnie Koalicja Obywatelska. Doprawdy, interesujące...

Sondaż Kantar Millward Brown pokazał także, jak poważnie traktowana jest nowa partia Ryszarda Petru pod nazwą "Teraz!". Uzyskała ona poparcie dokładnie... 0 procent ankietowanych! Oj, chyba Petru nie będzie zadowolony. Tym bardziej, że w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wyższy wynik uzyskało nawet ugrupowanie Roberta Biedronia, które... ma dopiero powstać. Były lider Nowoczesnej musi się mocno nagimnastykować, by uniknąć politycznej klęski w przyszłym roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Fakty TVN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Portugalia: 19 ofiar koronawirusa w ciągu doby. Wśród zmarłych był 14-latek

  

19 osób zmarło w Portugalii w ostatniej dobie wskutek zakażenia koronawirusem. Łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł tym samym do 119 - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Lizbonie. W tym samym czasie o prawie 800 wzrosła liczba zakażeń, z 5170 do 5962.

Portugalskie władze sanitarne ujawniły, że jedną z osób zmarłych w ciągu ostatniej doby był 14-letni chłopiec, u którego badanie na obecność koronawirusa dało kilka dni wcześniej wynik pozytywny.

Wprawdzie chłopiec został zaliczony do liczby osób, które zmarły z powodu (wywoływanej przez koronawirusa choroby) Covid-19, ale rozpoczęto już badanie służące ustaleniu bezpośredniej przyczyny jego śmierci

- poinformowała telewizja RTP.

W niedzielę na drogach wyjazdowych z największych portugalskich miast policja zatrzymywała pojazdy, pytając kierowców o powód wyjazdu. Służby tłumaczą niespodziewaną akcję koniecznością ograniczenia ruchu między poszczególnymi częściami kraju. Kontrolowani kierowcy wskazywali zazwyczaj, że rząd nie nakazał podczas epidemii pozostawać w domach.

Jak ustaliła telewizja TVI, portugalskie służby od rana w niedzielę prowadzą kontrole również na plażach, szczególnie w aglomeracji Lizbony i Porto, a także w Algarve, na południu kraju. Od połowy marca obowiązuje zakaz wstępu na nie.

Do niedzielnego popołudnia najwięcej - ponad połowę - wykrytych dotąd w kraju przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano w północnej części kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts