Uroczyste zdanie stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach

Dziś w Sali Narad KWP w Kielcach im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” odbyło się uroczyste zdanie stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Zbiórka odbyła się z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka i jego nowego zastępcy nadinsp. Dariusza Augustyniaka. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych, służb współpracujących z Policją, kadra kierownicza garnizonu świętokrzyskiego oraz zaproszeni goście.

Zdanie stanowiska
swietokrzyska.policja.gov.pl

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się przybyciem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka i jego nowego zastępcy nadinsp. Dariusza Augustyniaka, który funkcję tę pełni od 16 listopada. Powitanie wszystkich uczestników, tradycyjnie poprzedziło wprowadzenie sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Następnie odbyło się odczytanie decyzji MSWiA o odwołaniu z dotychczasowego stanowiska nadinsp. Dariusza Augustyniaka oraz jego pożegnanie ze sztandarem.

Następnie wystąpił Komendant Główny Policji gen. insp. dr. Jarosław Szymczyk, który w swoim przemówieniu zwrócił się do wszystkich zebranych na sali funkcjonariuszy.

Jako świętokrzyscy policjanci macie powód do olbrzymiej satysfakcji i dumy ponieważ kolejny bardzo dobry oficer, który kierował garnizonem świętokrzyskim, awansował do Komendy Głównej Policji. Świadczy to o waszym wysokim profesjonalizmie

- dodał.

- Bardzo mi zależy na tym i zrobię wszystko, by garnizon świętokrzyski miał dobrego przełożonego - powiedział na koniec Komendant Główny Policji gen. insp. dr. Jarosław Szymczyk.  

Wielu gości zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości, w przemówieniach dziękowało i składało gratulacje nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi. Oczywiście ostatni głos należał do samego komendanta.

Pracowało mi się tutaj bardzo dobrze, ponieważ byłem wśród wspaniałych ludzi. Wspólnie jak jedna drużyna dbaliśmy o bezpieczeństwo mieszkańców tego województwa. Wszystko co osiągnąłem, to przede wszystkim Wasza zasługa. To był dla mnie zaszczyt. Zostawiam ten garnizon we wspaniałej kondycji

- powiedział nadinsp. Dariusz Augustyniak Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Dzisiejszą zbiórkę zakończyło odprowadzenie sztandaru i złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości.

 

Źródło: niezalezna.pl

#policja #Dariusz Augustyniak #Kielce

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo