Polscy kibice mogą być dumni! Młodzieżówka ograła Portugalię i jedzie na Mistrzostwa Europy!

Polscy kibice mogą być dumni z kadry do lat 21 / By Szater (talk · contribs) - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2969453

Wydawało się to niemożliwe... a jednak się udało! Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w Chaves rówieśników z Portugalii 3:1 i z nawiązką odrobiła straty z pierwszego meczu barażowego o awans do Mistrzostw Europy U21, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech. Europo, nadciągamy!

W pierwszym meczu, który rozegrano w Zabrzu, Portugalia wygrała 1:0 i przed rewanżem była w uprzywilejowanej pozycji. Jednak Polacy pokazują, że niestraszny im rywal, nawet gdy ma przewagę z pierwszego meczu. W 5. minucie bramkę dającą prowadzenie strzelił Krystian Bielik, trzy minuty później wynik podwyższył Dawid Kownacki.

Portugalczycy jeszcze nie zdążyli ochłonąć, a w 24. minucie na 3:0 strzelił Sebastian Szymański. Biało-czerwoni grali fenomenalnie i utrzymali wynik do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 52. minucie Kamila Grabarę pokonał Jota i zaczęło być nerwowo. Portugalia mogła strzelić kontaktową bramkę, lecz albo dopisywało nam szczęście, albo Grabara stawał na wysokości zadania i bronił strzały gospodarzy. Ku rozpaczy portugalskich kibiców, po 95 minutach gry to Polacy wznieśli ręce w geście triumfu. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrają w przyszłym roku na Mistrzostwach Europy U21.

Młodzieżowe Euro odbędzie się w dniach 16-30 czerwca 2019 roku we Włoszech. Cztery najlepsze drużyny z tych mistrzostw zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.