Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu Europy

  

Na konferencji „Future of Transatlantic Relations” w Hamburgu premier Morawiecki ostrzegł przed Nord Streamem 2 jako zagrożeniem dla bezpieczeństwa Europy. Faktycznie, NS2 jest groźny dla bezpieczeństwa informacyjnego kontynentu, ponieważ jego infrastruktura może zostać wyposażona w aparaturę szpiegowską. Może zagrozić też twardemu bezpieczeństwu, stając się pretekstem dla manewrów floty rosyjskiej, rozmieszczania nowych jednostek wojskowych i prowokacji, których już teraz nie brakuje.

Dlatego Polacy chcą, żeby NATO przyjrzało się NS2. Oprócz sankcji USA może to być jedyne rozwiązanie zdolne zablokować ten projekt. Problemem jest postawa Niemiec, które są członkiem NATO, lecz ze względu na partykularne interesy lekceważą zagrożenia związane z NS2, także te z zakresu bezpieczeństwa narodowego. To ogromny problem instytucji ponadnarodowych, takich jak NATO czy UE. Tracą one na wiarygodności, gdy ze względu na wątpliwe powiązania z Rosją część krajów wyłamuje się ze wspólnej polityki, która ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa i dobrobytu państw zrzeszonych w tych organizacjach.
Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts