Podczas pierwszej sesji rady miasta Opole wybrano nowe władze. Przewodniczącym rady został Łukasz Sowada reprezentujący klub radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Do prezydium rady weszli jeszcze przedstawiciele wszystkich trzech klubów radnych. Z ramienia klubu radnych AW wybrano Małgorzatę Wilkos. Koalicję Obywatelską reprezentuje Barbara Kamińska, a klub radnych Prawa i Sprawiedliwości - Arkadiusz Szymański.

Podczas pierwszej sesji radni przyjęli uchwałę obniżającą wynagrodzenie wybranemu po raz drugi na stanowisko prezydenta Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu. Wynagrodzenie obniżono z 12,5 tys. zł brutto do 10,5 tys. zł.

Wiśniewski, który został prezydentem w pierwszej turze z poparciem przekraczającym 70 proc. zażartował, że obniżka wymuszona przez przepisy jest nagrodą za odniesiony przez niego sukces wyborczy.

O starym nowym prezydencie Opola zrobiło się głośno w ub.r. Wówczas Arkadiusz Wiśniewski zerwał umowę z TVP na organizację festiwalu.  Krytycy decyzji prezydenta uznali to za działanie polityczne, narażające miasto na utratę festiwalu – swojej chluby. Przy okazji wyszło na jaw, że jego ojciec i dziadek byli funkcjonariuszami MSW PRL – o czym poinformował „Tygodnik Opole”.

W swoim expose Wiśniewski zapowiedział kontynuację prowadzonej w poprzedniej kadencji polityki inwestycyjnej przy wsparciu tej samej grupy współpracowników. Wśród nowych projektów, których wprowadzenie rozważa, jest utworzenie banku miejskiego służącego wspieraniu lokalnej gospodarki.

W 25-osobowej radzie miasta klub Arkadiusza Wiśniewskiego ma 13 radnych. Ośmiu radnych do rady miasta wprowadziła Koalicja Obywatelska, a Prawo i Sprawiedliwość - czterech. Jak zadeklarował prezydent Opola, chociaż on i wprowadzeni przez niego radni uzyskali ogromne poparcie mieszkańców miasta, to jest otwarty na współpracę także z radnymi innych klubów, którzy są gotowi pracować na rzecz stolicy regionu.