Pod Lublinem powstaje duża fabryka. Inwestuje znany producent elektroniki samochodowej

samochód - zdjęcie ilustracyjne / TayebMEZAHDIA; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W Niemcach pod Lublinem powstaje fabryka, która w chwili uruchomienia zatrudni 350 osób. To inwestycja światowego dostawcy zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej Varroc Lighting Systems.

- Interesują nas działania długofalowe, dalekosiężne i zrównoważone. Nowa inwestycja jest związana z dobrymi kadrami w regionie lubelskim – powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Lublinie Christoph Knour, wiceprezes Varroc Lighting Systems ds. sprzedaży.

Fabryka w Niemcach ma wytwarzać najnowocześniejsze systemy oświetleniowe.

- W polskim zakładzie będziemy produkować światła przednie i moduły optyczne. Staramy się je rozwijać, stosować tak zwane organiczne ledy, technologie hologramowe. Za tym idzie skomplikowana elektronika i oprogramowanie sterujące – powiedział Todd Morgan, wiceprezes Varroc Lighting Systems ds. badań i rozwoju.

Budowa nowej fabryki już się rozpoczęła. Będzie miała powierzchnię 25 tys. metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o dalsze blisko 10 tys. metrów kwadratowych.

- Jej maksymalne możliwości produkcyjne będą wynosić 2 mln sztuk lamp i modułów oświetleniowych rocznie. Żeby to osiągnąć planujemy zainstalować 10 linii montażowych – powiedział dyrektor zakładu powstającego w Niemcach, Bartosz Mackford.

Fabryka ma być otwarta w trzecim kwartale przyszłego roku, a jej pełne zdolności produkcyjne mają być osiągnięte w 2020 r. Planowane zatrudnienie będzie wtedy wynosić 350 osób.

Varroc Lighting System dostarcza oświetlenie zewnętrzne do rozmaitych pojazdów, zarówno samochodów, jak i motocykli oraz trójkołowców na całym świecie. Zatrudnia ponad 7,4 tys. pracowników, jej przychody w ubiegłym roku wyniosły 1,1 mld dolarów. Głównymi odbiorcami są grupa Volkswagen oraz Renault-Nissan, swoje wyroby dostarcza także innym wytwórcom pojazdów.

Firma ma 140-letnią tradycję. Posiada 20 oddziałów w 17 krajach, zakład w Niemcach będzie jej 12. fabryką. Główna siedziba firmy znajduje się w Plymouth, w amerykańskim stanie Michigan. Jej jedynym udziałowcem jest Varroc Group, drugi co do wielkości indyjski dostawca komponentów samochodowych.

Zakład w Niemcach będzie pierwszą produkcyjną fabryką Varroc Lighting Systems w Polsce. Firma od końca ubiegłego roku ma swoje Centrum Projektowe w Krakowie. Zatrudnia tam około 50 inżynierów, w przyszłym roku planuje zatrudnić kolejne 60 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojna z Iranem wybuchnie w najbliższych latach? Tak uważa połowa Amerykanów

Zdjęcie ilustracyjne / By Global Military - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71299457

  

Ponad połowa Amerykanów jest zdania, że w najbliższych latach wybuchnie wojna z Iranem. Podobny odsetek ocenia, że kraj ten stanowi "poważne" lub "nieuchronne" zagrożenie. Jednak jedynie 12 proc. obywateli USA twierdzi, że Stany Zjednoczone powinny dokonać prewencyjnego ataku na Iran.

Z opublikowanego we wtorek sondażu przeprowadzonego dla Reutersa przez Ipsos wynika, że 51 proc. Amerykanów uważa, że w najbliższych latach wybuchnie wojna z Iranem; 53 proc. sądzi, że kraj ten stanowi "poważne" lub "nieuchronne" zagrożenie.

60 proc. ankietowanych jest przeciwnych prewencyjnej operacji militarnej, a 12 proc. uważa, że USA powinny dokonać ataku prewencyjnego na Iran.

49 proc. Amerykanów nie aprobuje polityki prezydenta Donalda Trumpa wobec Teheranu, w tym 31 proc. "zdecydowanie jej nie aprobuje", a 39 proc. ją popiera.

W lipcu ubiegłego roku 47 proc. respondentów uważało, że Iran stanowi "poważne" lub "nieuchronne" zagrożenie.

Czterech na pięciu Amerykanów uważa, że jeśli Iran zaatakuje żołnierzy USA, to Ameryka powinna odpowiedzieć "pełną lub ograniczoną" siłą militarną, w tym 39 proc. poparłoby pełną inwazję na Iran.

Pomimo decyzji Trumpa o wycofaniu USA z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Teheranem 61 proc. Amerykanów nadal popiera ten układ z 2015 roku.

Napięcia w relacjach USA z Iranem rosną w ostatnich tygodniach w takim tempie, że w ubiegłym tygodniu Departament Stanu zarządził wyjazd z Iraku amerykańskich "pracowników rządowych niepełniących kluczowych funkcji", a siły zbrojne USA po raz kolejny ostrzegły przed możliwymi zagrożeniami ze strony Iranu dla amerykańskich żołnierzy w Iraku.

Na początku maja USA skierowały na Bliski Wschód grupę uderzeniową okrętów wojennych z lotniskowcem Abraham Lincoln i eskadrę bombowców B-52 oraz baterie Patriot.

W czwartek Trump pytany przez dziennikarzy, czy USA idą na wojnę z Iranem, odparł: "mam nadzieję, że nie". Prezydent powiedział wprawdzie później, że liczy na rozwiązanie sporu z Teheranem poprzez negocjacje, ale w niedzielę oświadczył, że jeśli Iran nadal będzie groził USA, nie pozostanie to bez odpowiedzi. "To będzie oficjalny koniec Iranu" – napisał na Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/272150-to-bedzie-oficjalny-koniec-iranu-mocna-reakcja-trumpa-na-niedawne-wypowiedzi]

We wtorek prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że opowiada się za rozmowami ze Stanami Zjednoczonymi, ale nie w obecnych warunkach.

Również we wtorek agencja AP napisała, że Demokraci, którzy w Izbie Reprezentantów mają większość, są zaniepokojeni, ponieważ retoryka Białego Domu przypomina im argumenty administracji prezydenta George'a W. Busha z okresu przygotowywania inwazji na Irak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl