Pod Lublinem powstaje duża fabryka. Inwestuje znany producent elektroniki samochodowej

samochód - zdjęcie ilustracyjne / TayebMEZAHDIA; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W Niemcach pod Lublinem powstaje fabryka, która w chwili uruchomienia zatrudni 350 osób. To inwestycja światowego dostawcy zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej Varroc Lighting Systems.

- Interesują nas działania długofalowe, dalekosiężne i zrównoważone. Nowa inwestycja jest związana z dobrymi kadrami w regionie lubelskim – powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Lublinie Christoph Knour, wiceprezes Varroc Lighting Systems ds. sprzedaży.

Fabryka w Niemcach ma wytwarzać najnowocześniejsze systemy oświetleniowe.

- W polskim zakładzie będziemy produkować światła przednie i moduły optyczne. Staramy się je rozwijać, stosować tak zwane organiczne ledy, technologie hologramowe. Za tym idzie skomplikowana elektronika i oprogramowanie sterujące – powiedział Todd Morgan, wiceprezes Varroc Lighting Systems ds. badań i rozwoju.

Budowa nowej fabryki już się rozpoczęła. Będzie miała powierzchnię 25 tys. metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o dalsze blisko 10 tys. metrów kwadratowych.

- Jej maksymalne możliwości produkcyjne będą wynosić 2 mln sztuk lamp i modułów oświetleniowych rocznie. Żeby to osiągnąć planujemy zainstalować 10 linii montażowych – powiedział dyrektor zakładu powstającego w Niemcach, Bartosz Mackford.

Fabryka ma być otwarta w trzecim kwartale przyszłego roku, a jej pełne zdolności produkcyjne mają być osiągnięte w 2020 r. Planowane zatrudnienie będzie wtedy wynosić 350 osób.

Varroc Lighting System dostarcza oświetlenie zewnętrzne do rozmaitych pojazdów, zarówno samochodów, jak i motocykli oraz trójkołowców na całym świecie. Zatrudnia ponad 7,4 tys. pracowników, jej przychody w ubiegłym roku wyniosły 1,1 mld dolarów. Głównymi odbiorcami są grupa Volkswagen oraz Renault-Nissan, swoje wyroby dostarcza także innym wytwórcom pojazdów.

Firma ma 140-letnią tradycję. Posiada 20 oddziałów w 17 krajach, zakład w Niemcach będzie jej 12. fabryką. Główna siedziba firmy znajduje się w Plymouth, w amerykańskim stanie Michigan. Jej jedynym udziałowcem jest Varroc Group, drugi co do wielkości indyjski dostawca komponentów samochodowych.

Zakład w Niemcach będzie pierwszą produkcyjną fabryką Varroc Lighting Systems w Polsce. Firma od końca ubiegłego roku ma swoje Centrum Projektowe w Krakowie. Zatrudnia tam około 50 inżynierów, w przyszłym roku planuje zatrudnić kolejne 60 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjska gazeta: pani premier, odejdź

Theresa May / / By Jim Mattis - 170511-D-GY869-0152, Közkincs, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58793190

  

Dziennik "Times" wezwał brytyjską premier Theresę May do ustąpienia ze stanowiska w razie niepowodzenia w głosowaniu nad umową wyjścia z UE. Gazeta zaapelowała o powołanie technicznego szefa rządu, "który wyprowadzi kraj na bezpieczniejsze wody".

Na koniec tego przełomowego tygodnia, nie da się uciec od jednego wniosku: Theresa May nie tylko nie ma rozwiązania dla kryzysu politycznego, który trawi Wielką Brytanię, ale nawet stała się przeszkodą w znalezieniu jakiegoś wyjścia 

- oceniono w komentarzu redakcyjnym.

Jak wskazano, premier "straciła kontrolę nad swoim rządem, który od tygodni pogrążony jest w otwartej wojnie, a także nad parlamentem, który dwukrotnie zagłosował przeciwko jej projektowi porozumienia w sprawie brexitu".

Jej polityczne braki, które uwidoczniły się podczas katastrofalnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2017 roku, postawiły kraj na krawędzi przepaści: jej upór, jej brak słuchu, wyobraźni i empatii oraz niezdolność do oczarowania, przymilania się czy przekonania do swoich racji 

- dodano.

"Times" zaznaczył, że problemy May są w szczególności "pogłębione przez katastrofalną utratę zaufania", wskazując na środowe ostre przemówienie premier wobec parlamentarzystów. Kosztowało ono ją poparcie nie tylko niektórych wahających się posłów, ale nawet własnego rzecznika dyscypliny partyjnej, który ocenił, że "jej komentarze zniweczyły jego wysiłki, aby przekonać deputowanych Partii Pracy do poparcia porozumienia".

Dziennik podkreślił także, że jedynie dzięki decyzji unijnych liderów o przedłużeniu o dwa tygodnie procesu wyjścia z UE "uda się uniknąć konsekwencji lekkomyślności" premier. "Kluczowe, aby parlament wykorzystał ten dodatkowy czas na wyciągnięcie kraju z kryzysu" - napisano.

Wciąż najlepszym sposobem, aby to zrobić byłoby przegłosowanie przez parlament porozumienia wynegocjowanego przez May, ale za sprawą porażki jej przywództwa to wydaje się być ekstremalnie mało prawdopodobne. (...) O ile rząd nie przyjmie jakiejś nowej strategii, posłowie mają duże szanse na to, że uda im się w tym tygodniu przejąć kontrolę nad parlamentarnym porządkiem obrad 

- oceniono.

Gazeta skonkludowała, że "May nie może być jednak tą osobą, która stanie na czele takiej nowej strategii".

"Parlament musi znaleźć drogę naprzód, która może liczyć na ponadpartyjne poparcie (...). Celem powinno być zrealizowanie brexitu bez konieczności dłuższego przeciągania procesu" - argumentowała redakcja "Timesa", zaznaczając, że "tak długo jak ona (May) zostaje na stanowisku to ryzyko bezumownego wyjścia pozostaje wysokie".

Aby znaleźć wyjście z tej sytuacji, May powinna ustąpić. Nie ma teraz czasu na wybory lidera (Partii Konserwatywnej) lub wybory parlamentarne. To, czego potrzebujemy, to techniczny premier, idealnie z ponadpartyjnym poparciem, który może poprowadzić kraj w tych kluczowych tygodniach na bezpieczniejsze wody 

- skończono.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl