Rada Polityki Pieniężnej wydała komunikat po posiedzeniu. Jest akceptacja dla działań Glapińskiego

Rada Polityki Pieniężnej zapoznała się z informacją na temat aktualnej sytuacji w sektorze bankowym i zaakceptowała dotychczasowe działania Prezesa NBP i Zarządu NBP - taki komunikat wystosowała RPP po dzisiejszym posiedzeniu.

Rada Polityki Pieniężnej
By Andrzej Barabasz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48014466

RPP zebrała się dzisiaj na jednodniowym posiedzeniu, podczas którego jej członkowie zapoznali się z aktualną sytuację w polskim sektorze bankowym.

Po północy w poniedziałek Komitet Stabilności Finansowej po wielogodzinnym spotkaniu wydał komunikat, w którym zadeklarował gotowość wsparcia dla banków należących do biznesmena Leszka Czarneckiego - Idea Bank oraz Getin Noble Bank.

- Wszystkie instytucje tworzące Komitet Stabilności Finansowej potwierdziły, że system finansowy jest stabilny. Jednocześnie prowadzą bieżący monitoring sytuacji i są gotowe do podjęcia niezbędnych działań wspierających stabilność systemu bankowego w ramach swoich kompetencji

- zadeklarował KSF, w skład którego weszli w nim udział przedstawiciele: NBP, resortu finansów, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 Źródło: niezalezna.pl, nbp.pl

 

#Narodowy Bank Polski #Rada Polityki Pieniężnej #RPP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo