Strefa w Pieniężnie inwestuje

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała zgodę na realizację pierwszej inwestycji w Pieniężnie. Otrzymało ją mikroprzedsiębiorstwo produkujące specjalistyczne maszyny używane w leśnictwie czy sadownictwie.

adam_gorka

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński poinformował, że wydana zgoda jest pierwszą decyzją strefową, jaka będzie zrealizowana w przygranicznym Pieniężnie. Decyzję uzyskało mikroprzedsiębiorstwo Techmar.

"W ramach planowanej inwestycji kupione zostaną urządzenia pozwalające na produkcję specjalistycznych maszyn używanych w leśnictwie, rolnictwie oraz służących do obróbki drewna. Przedsięwzięcie pozwoli poszerzyć ofertę firmy o wyroby dotychczas niewytwarzane, m.in. o nowe modele rębaków do odpadów drzewnych. Oferta przedsiębiorstwa zostanie powiększona o maszyny do obróbki drewna, np. traki tarczowe do przecierania drewna"

- poinformowała strefa w komunikacie. Smoliński dodał, że 99 proc. produkcji tej firmy jest przeznaczona na eksport.

Techmar w ramach wydanej decyzji zainwestuje w Pieniężnie co najmniej 200 tys. zł i utworzy minimum jedno nowe miejsce pracy. Przedsięwzięcie zlokalizowane będzie na nieruchomości o powierzchni 1,5 ha.

Firma Techmar specjalizuje się w produkcji rębaków walcowych przeznaczonych do rozdrabniania gałęzi czy odpadów drzewnych. Znajdują one zastosowanie w gospodarstwach rolnych, sadach, w tartakach, na plantacjach owoców oraz na obszarach leśnych. Zrębki powstające przy użyciu tych maszyn są materiałem opałowym wykorzystywanym w przydomowych kotłowniach.

Techmar na swojej stronie internetowej podaje, że rębaki sprzedaje w całej Polsce oraz w Niemczech, Belgii, Finlandii, Szwecji, na Łotwie, Litwie i w Estonii, a także we Francji, Czechach, Słowacji, Słowenii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Grecji i na Cyprze. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo