Globalne ogłupienie

  

W ubiegłą sobotę w całej Francji odbyły się masowe protesty kierowców przeciwko zapowiadanym podwyżkom cen paliwa. Protestujący nazywają siebie żółtymi kamizelkami z powodu kamizelek odblaskowych, w które muszą być wyposażeni kierowcy we Francji. Organizacja, która wezwała do protestów, liczy 1,55 mln członków i działa niezależnie od związków zawodowych oraz partii politycznych.

Warto dodać, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy cena benzyny już znacząco wzrosła – z 1,36 euro za litr do ponad 1,60 euro, a z kolei cena oleju napędowego z 1,24 euro do ponad 1,50 euro. Tymczasem rząd Édouarda Philippe’a zapowiedział, że od 1 stycznia cena benzyny ma wrosnąć o kolejne 3 centy, ropy zaś o 6,5 centa za litr. Zapowiadane podwyżki to konsekwencja wprowadzenia przez rząd nowego ekologicznego podatku związanego z emisją dwutlenku węgla. Dokładnie pięć lat temu senator Bogdan Pęk przestrzegał, że redukcja CO2 na obszarze Unii Europejskiej o 20 proc. będzie kosztowała 500 mld euro. W skali planety ludzkość odpowiada za wytworzenie ok. 4 proc. CO2, a Europa jedną czwartą tej liczby. Czyli za pół miliarda euro UE przyczyni się do redukcji emisji dwutlenku węgla na świecie o 0,2 proc!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts