Bruski zaczął trzecią kadencję. Dostał od nowych radnych PiS... 11 róż

Rafał Bruski / By Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki - Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11088173

  

Wybrany po raz trzeci na prezydenta Bydgoszczy Rafał Bruski (Koalicja Obywatelska) w poniedziałek, na pierwszej sesji rady miasta, złożył ślubowanie. Został wybrany w pierwszej turze, zdobywając 54,54 proc. głosów.

- Trzeci raz mam okazję składać ślubowanie. Przy każdym tego typu wystąpieniu są emocje, jest spoglądnie w przeszłość i spoglądanie w przyszłość. Zdaje sobie sprawę, że właśnie w tym roku nasi mieszkańcy w dużej części, w ponad 50 proc., wzięli pod uwagę to, co udało się w ciągu ostatnich ośmiu lat wykonać, ale jednocześnie zapowiedź tego, co będzie się działo w najbliższych latach. Wszystkim, którzy mi zaufali jeszcze raz serdecznie dziękuję. Jeśli chodzi o tych, którzy nie zdążyli mi zaufać, to będę oczywiście nad tym pracować, myślę z państwem radnymi, bo tylko zgodna współpraca pozwoli osiągnąć nam cele, które chcemy realizować

- powiedział Bruski.

Prezydent miasta podkreślił, że jak dotychczas swoją działalność będzie opierał na czterech filarach: obywatelskości, Unii Europejskiej, silnej gospodarce i silnej metropolii.

Wyjaśnił, że obywatelskość rozumie jako odwoływanie się do głosów mieszkańców, stworzenie im możliwości zgłaszania potrzeb i wniosków za pośrednictwem różnych organów. Unię Europejską traktuje zaś nie tylko jako źródło pieniędzy na inwestycje, ale też wartości - praworządność, demokrację, poszanowanie praw innych. Bruski zwrócił uwagę, że na rozwój miasta wpływa silna gospodarka zapewniająca przychody, które są dzielone na wiele sfer funkcjonowanie miasta, a także współpraca z powiatem bydgoskim i kilkunastoma sąsiednimi gminami w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska, tworzenie obszaru metropolitalnego.

Bruski podkreślił, że więcej o swoich zamierzeniach będzie mówił w czasie grudniowej sesji poświęconej pracom nad budżetem miasta i wieloletnią prognozą finansową oraz w czasie styczniowej sesji dotyczącej strategii miasta do 2030 r.

Insygnia prezydenta Bruskiemu wręczył honorowy obywatel Bydgoszczy, aktor Leon Pietraszak.

- Dziękuję za zaproszenie do mojego ukochanego miasta na tak wielką uroczystość, zaprzysiężenia wybrańców nas, obywateli i zaprzysiężenie jego przywódcy - prezydenta królewskiego miasta. Dziękuję bardzo, życzę wam kochani moi, żeby wszystko się spełniło co zamierzacie, co już zaczęliście, a kończyć będziecie w nowej kadencji i przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i obiecuję, że jeżeli zdrowie dopisze na każde wasze posiedzenie przyjadę

 - powiedział Pietraszak.

Radni opozycyjnego klubu PiS wręczyli prezydentowi Bruskiemu 11 róż, symbolizujących liczbę członków klubu.

- Będziemy jak biblijny niewierny Tomasz. My nie uwierzymy nie tylko dopóki nie zobaczymy, ale dopóki nie dotkniemy. Na pewno będziemy opozycją konstruktywną i opozycją merytoryczną. Wiemy, że każdy sukces Bydgoszczy i bydgoszczan pod pana przewodnictwem to jest sukces nasz wszystkich, dlatego życzymy Bydgoszczy jak najlepiej

 - powiedział przewodniczący klubu PiS Jarosław Wenderlich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ekipy ratunkowe poszukują ocalałych z tajfunu

Zdjęcie ilustracyjne Nagano / twitter.com/koris84192501

  

Ekipy ratowników przeszukują dziś w Nagano w środkowej Japonii błotnistą, wysoką do pasa wodę w nadziei na odnalezienie zaginionych osób w następstwie przejścia w sobotę przez ten kraj jednego z najgroźniejszych tajfunów od ponad 60 lat.

W Nagano rzeka Chikuma zalała całe połacie ziemi, w tym głównie dzielnice mieszkalne; woda sięga do drugiego piętra. Na miejscu jest ponad 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony. Synoptycy przewidują jednak dalsze opady w ciągu dnia.

Według najnowszego bilansu w wyniku tajfunu Hagibis śmierć poniosło 35 osób, ok. 20 osób zaginęło, a 186 zostało rannych.

Pod wodą znalazły się ogromne obszary miast w środkowej i wschodniej Japonii - poinformował japoński nadawca publiczny NHK. Deszcz ma powrócić w tych regionach, gdzie gleba i tak już jest poluzowana w wyniku przejścia tajfunu, budząc obawy przed dalszymi powodziami i lawinami błotnymi.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę w główną japońską wyspę Honsiu, a następnie w niedzielę rano skierował się w stronę morza.

Ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu poinformowało, że w poniedziałek ponad 92 tysiące gospodarstw domowych pozostawało bez prądu, przy czym jeszcze w południe w niedzielę elektryczności pozbawionych było 262 tys. gospodarstw. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do wody bieżącej.

Hagibis sparaliżował także transport w regionie metropolitalnym Tokio, ale większość połączeń kolejowych i lotniczych została w poniedziałek przywrócona.

Media podkreślają, że Hagibis to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię; wówczas wskutek przejścia potężnego tajfunu Ida zginęło ponad 1000 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl