200 tys. zł za wskazanie morderców

/ stux

  

Nagrodę wysokości 200 tys. zł wyznaczył anonimowy darczyńca za przekazanie informacji, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania sprawców zabójstwa dokonanego w lipcu w Lidzbarku - podała w poniedziałek warmińsko-mazurska policja.

Do zabójstwa 63-letniego mężczyzny doszło z 1 na 2 lipca, podczas napadu rabunkowego na dom jednorodzinny w Lidzbarku w powiecie działdowskim. Zamaskowani sprawcy włamali się w nocy do budynku, obezwładnili i skrępowali mieszkające tam małżeństwo i używając przemocy zrabowali biżuterię wartą ponad 60 tys. zł. Podczas napadu właściciel domu zmarł. Lokalne media informowały, że był znanym w okolicy przedsiębiorcą.

"Nie mamy jeszcze ostatecznej opinii sądowo-lekarskiej. Wstępne wyniki sekcji nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci pokrzywdzonego, ale stwierdzone obrażenia głowy i klatki piersiowej mogły mieć związek z przyczyną jego zgonu" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska.

Jak podawała policja, na miejscu przestępstwa funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej i eksperci z laboratorium kryminalistycznego zabezpieczyli wiele śladów, a także zapisy monitoringu, m.in. z dróg dojazdowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Sprawców dotychczas nie zatrzymano.

"Dla osób posiadających informacje, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania sprawców tego zdarzenia, darczyńca zastrzegający sobie anonimowość wyznaczył nagrodę w wysokości 200 tys. zł" - przekazał rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji kom. Krzysztof Wasyńczuk.

Informacje można przekazać telefonicznie olsztyńskiej policji pod nr 89/5225540 lub 112, albo osobiście w najbliższej jednostce policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Antysemicki atak podczas marszu żółtych kamizelek. „Spadaj, brudny syjonisto!” WIDEO

Antysemicki incydent podczas demonstracji "żółtych kamizelek" / Fot./screenshot/twitter.com/@@YahooActuFR

  

Podczas wczorajszej demonstracji ruchu "żółtych kamizelek" doszło do incydentu o podłożu antysemickim. Pod adresem znanego konserwatywnego filozofa Alaina Finkielkrauta padły skandaliczne inwektywy. Mimo, że sam Finkielkraut powiedział, że nie ma zamiaru wnieść skargi, prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie słownych napaści i antysemickich inwektyw pod jego adresem.

Finkielkraut, konserwatywny filozof, pisarz i publicysta, powiedział w wywiadzie dla dziennika "Le Parisien", że na ulicy, w pobliżu swojego domu, zobaczył "żółte kamizelki" i z ciekawości podszedł do grupy demonstrantów, którzy obrzucili go wyzwiskami. Finkielkraut powiedział, że poczuł, iż otoczyła go "nienawiść absolutna". [polecam:https://niezalezna.pl/259195-maleje-poparcie-dla-protestow-zoltych-kamizelek]

Wiele telewizyjnych kanałów informacyjnych we Francji pokazało nagranie wideo, na którym demonstranci wykrzykują pod adresem Finkielkrauta: "Brudni syjoniści!", "Francja jest nasza!", "Drań!" i "Spadaj, brudny, gówniany syjonisto!" (Barre toi, sale sioniste de merde).

Sam Finkielkraut powiedział, że nie ma zamiaru wnieść skargi w tej sprawie, ale prokuratura poinformowała, że otwiera śledztwo w sprawie "publicznego znieważenia z powodu pochodzenia, przynależności etnicznej, rasy lub religii".

Według francuskiego MSZ wczoraj w Paryżu manifestowało 5 tys. osób, a w całej Francji - 41,5 tys.
Wczesnym popołudniem wyglądało na to, że marsze obędą się bez większych incydentów, ale pod wieczór doszło do starć. W Paryżu tłum skandował wieczorem na Polach Elizejskich: "Macron - dymisja!", co - jak pisze AFP - stało się już stałym elementem demonstracji w stolicy.

Antysemicki atak komentował prezydent Emmanuel Macron, który powiedział, że takie postępowanie jest "absolutną negacją" tego, czym są Francuzi. Minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner nazwał zachowanie demonstrantów "powodzią nienawiści". [polecam:https://niezalezna.pl/259206-we-francji-goraco-policja-znowu-uzyla-armatek-wodnych-i-gazu-lzawiacego]

Na wtorek 14 partii politycznych, od skrajnej prawicy po populistyczną lewicę, włącznie z centrową formacją prezydenta LREM, zapowiedziało wiece protestacyjne przeciw antysemityzmowi. 


Demonstracje "żółtych kamizelek" wymierzone są przeciwko polityce gospodarczej i społecznej prezydenta, a zwłaszcza przeciw zniesieniu podatku od wielkich fortun; część demonstrantów domaga się dymisji Macrona, lub wręcz całego rządu.

Pod koniec stycznia ruch „żółtych kamizelek” ogłosił, że wystawi kandydatów w majowych wyborach europejskich. Według sondażu wykonanego wtedy dla stacji BFM TV lista ta ma szanse na zdobycie 13 proc. głosów. O poparcie "żółtych kamizelek" zabiegają we Francji zarówno partie skrajnie prawicowe, jak Zjednoczenie Narodowe (RN) Marine Le Pen (dawniej Front Narodowy) czy Patrioci - ultraprawicowa formacja założona przez byłego zastępcę Le Pen Floriana Philippot, jak i skrajnie lewicowe, jak Francja Nieujarzmiona czy Komunistyczna Partia Francji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl