Poligon batalionu inżynieryjnego

Od 12 listopada trwa zgrupowanie poligonowe 3. batalionu inżynieryjnego oraz żołnierzy rezerwy na obiektach szkoleniowych 1. Pułku Saperów w Pępicach.

mat. 1. PSap. / http://1psap.wp.mil.pl/pl/4_380.html

W ćwiczeniach uczestniczy około 200 żołnierzy. W zgrupowaniu udział biorą sztab batalionu, pluton dowodzenia, kompania ewakuacyjna, kompania drogowo-mostowa, zespół ewakuacji medycznej oraz elementy batalionu technicznego — podaje oficjalny portal 1. PSap. 

W pierwszych dniach zgrupowania przeprowadzono ćwiczenia na rzece Odra na terenie ośrodka pokonywania i forsowania przeszkód wodnych w miejscowości Prędocin. Kompania ewakuacyjna realizowała zadania z zakresu wsparcia inżynieryjnego mobilności pododdziałów ogólnowojskowych. Jednym z zadań żołnierzy było przeprawienie się przez rzekę oraz przeprowadzenie desantu z PTS. Z kolei kompania drogowo-mostowa w ramach szkolenia poligonowego realizowała zadania wsparcia inżynieryjnego poprzez działanie jako oddział zabezpieczenia ruchu — czytamy.

W następnych dniach przeprowadzone zostało szkolenia ogniowe. Ćwiczący pogłębiali wiedzę m.in. z zakresu wiadomości o środkach bojowych, podstawowych umiejętności realizacji zadań taktycznych oraz pierwszej pomocy na polu walki. Ogromny wkład kadry i żołnierzy zawodowych pozwolił na wzorowe przeprowadzenie szkolenia — informuje portal pułku. 

 

 Źródło: 1. PSap.

#saperzy #poligon #zgrupowanie #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo