W ćwiczeniach uczestniczy około 200 żołnierzy. W zgrupowaniu udział biorą sztab batalionu, pluton dowodzenia, kompania ewakuacyjna, kompania drogowo-mostowa, zespół ewakuacji medycznej oraz elementy batalionu technicznego — podaje oficjalny portal 1. PSap. 

W pierwszych dniach zgrupowania przeprowadzono ćwiczenia na rzece Odra na terenie ośrodka pokonywania i forsowania przeszkód wodnych w miejscowości Prędocin. Kompania ewakuacyjna realizowała zadania z zakresu wsparcia inżynieryjnego mobilności pododdziałów ogólnowojskowych. Jednym z zadań żołnierzy było przeprawienie się przez rzekę oraz przeprowadzenie desantu z PTS. Z kolei kompania drogowo-mostowa w ramach szkolenia poligonowego realizowała zadania wsparcia inżynieryjnego poprzez działanie jako oddział zabezpieczenia ruchu — czytamy.

W następnych dniach przeprowadzone zostało szkolenia ogniowe. Ćwiczący pogłębiali wiedzę m.in. z zakresu wiadomości o środkach bojowych, podstawowych umiejętności realizacji zadań taktycznych oraz pierwszej pomocy na polu walki. Ogromny wkład kadry i żołnierzy zawodowych pozwolił na wzorowe przeprowadzenie szkolenia — informuje portal pułku.