Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Policjanci uświadamiali kierowców

Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. W zawiązku z powyższym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzili działania profilaktyczno-informacyjne mające na celu uświadamianie kierowców, że nierozważne zachowania na drodze, brawura i brak wyobraźni to główne przyczyny powstawania zdarzeń drogowych.

Policja
swietokrzyska.policja.gov.pl

W ramach Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych, policjanci z kieleckiej drogówki prowadzili działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli przypominali kierującym jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach, pomimo zaostrzonych przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie nadal są jedną z głównych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, w których uczestnicy odnoszą ciężkie obrażenia ciała lub pozostawiają życie na drodze.

W związku z tym policjanci apelowali do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie ostrożności na drodze. Mundurowi zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych. Takie działania mają na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego, że każde zdarzenie drogowe z udziałem pieszego może skończyć się tragicznie. Nie bez przyczyny piesi nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Działania kieleckiej drogówki zmierzają do zwiększenia świadomości uczestników ruchu drogowego dotyczącej ich bezpieczeństwa, a co za tym idzie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych.

Pamiętaj, że Twoje nieprawidłowe zachowanie na drodze może narazić na utratę życia lub zdrowia nie tylko Ciebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego - apelują policjanci.

 

Źródło: niezalezna.pl

#wypadki #ruch drogowy #policja #Kielce

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo