Niemcy chcą się pozbyć imigrantów? Podobno nawet mają już plan...

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Niemiecki rząd potwierdza, że przygotowuje nową ustawę o wydalaniu z kraju imigrantów, którzy nie dostali azylu. "Bild am Sonntag" donosi, że w ministerstwie spraw wewnętrznych opracowano pięciopunktowy plan działań, który ma pomóc w szybszym pozbywaniu się przybyszy.

Projekt ma nazywać się "Druga ustawa o lepszym wyegzekwowaniu obowiązku opuszczenia Niemiec". Póki co rząd nie ogłosił jakie założenia zawiera nowy plan. 

"Bild am Sonntag" podaje, że jednym z punktów jest obowiązek zgłaszania przez imigrantów zamieszkałych w kwaterach zbiorowych zamiaru ich opuszczenia w godzinach między północą a 6 rano. Jeżeli tego nie uczynią mają zostać aresztowani. MSW dementuje jednak te doniesienia.

Jak podaje dw.com rzecznik prasowy ministra Seehofera przyznał w oświadczeniu dla prasy, że "w najbliższym czasie ministerstwo spraw wewnętrznych przedłoży projekt ustawy zawierającej uregulowania dotyczące osób mających nakaz opuszczenia Niemiec i postanowienia ułatwiające ich readmisję." 

"Bild am Sonntag" podaje też, że na imigrantów zostanie nałożony obowiązek pobierania w ośrodkach zakwaterowania skierowanych do nich listów zawierających decyzję o wydaleniu za pokwitowaniem. Dzięki temu urzędy wiedziałyby, kiedy przybysz dowiedział się o obowiązku opuszczenia kraju.

Ponadto imigranci mieliby również otrzymywać bilety lotnicze i mieć zagwarantowaną większą ilość miejsc w samolotach. Pojawił się również pomysł, by w ośrodkach dla imigrantów zatrudnić na stałe lekarzy, którzy mogliby w każdej chwili sprawdzić czy stan zdrowia osoby wydalanej pozwala na podróżowanie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl