Przerażający wypadek bolidu. 17-latka ma złamany kręgosłup

wypadek bolidu / twitter.com/printscreen/Trevor Kum

  

Ten wypadek z pewnością na długo zostanie w pamięci widzów. Podczas Grand Prix Makau w Formule 3 bolid 17-letniej Niemki Sophii Floersch z ogromną prędkością wyleciał w trasy. Oprócz Floersch ranne zostały jeszcze cztery osoby.

Do wypadku doszło, gdy bolid 17-latki zderzył się z pojazdem jednego z rywali. Zamiast po łuku kobieta pojechała prosto i z prędkością 276,2 km/h wyleciała z toru tuż nad barierkami. 

Zdarzenie zarejestrowały kamery. Zawody zostały przerwane.

Jak podaje wprost.pl w wyniku wypadku 17-letnia Niemka doznała złamania kręgosłupa, a oprócz niej w szpitalu wylądowało też dwóch fotografów: jeden ze wstrząsem mózgu, drugi z uszkodzoną wątrobą oraz osoba z obsługi, której uderzenie złamało szczękę.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejny wniosek o wotum... Czy ktoś to liczy? Kogo tym razem chce zdymisjonować klub PO-KO?

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Co chwila klub PO-KO składa wnioski o odwołanie jakiegoś ministra ze Zjednoczonej Prawicy. Tym razem domagają się dymisji szefa rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego zarzucając mu, że... nie rozwiązał żadnego z ważnych problemów wsi. Który to już członek rządu, którego "totalsom" najprawdopodobniej nie da się odwołać? Ktoś liczy?

O złożeniu w Sejmie wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa posłowie PO-KO poinformowali w czwartek na konferencji prasowej. Poseł Dorota Niedziela stwierdziła, że "w ciągu ośmiu miesięcy urzędowania znakiem rozpoznawczym ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego stały się niekompetencja, nieudolność, konfliktowość oraz brak nadzoru nad podległymi mu instytucjami państwowymi".

Jak podkreśliła, Ardanowski "nie rozwiązał żadnego z ważnych problemów wsi - jego działania spowodowały chaos i zamieszanie" oraz "przyczyniły się do wydłużenia listy błędów i porażek PiS w tym obszarze, za które dzisiaj zapłacą polscy rolnicy, przedsiębiorcy oraz konsumenci".

Zdaniem Niedzieli, szef resortu rolnictwa "szczególną bezradnością i niekompetencją wykazał się w kryzysie ws. polskiej wołowiny w związku z nielegalnym ubojem bydła". "Stał się twarzą kryzysu polskiej marki, jaką była do niedawna polska, zdrowa żywność" - dodała posłanka. Jej zdaniem "emocjonalne reakcje ministra Ardanowskiego spowodowały jeszcze większy kryzys zarówno na rynku krajowym, jak i na rynku Unii Europejskiej".

PO-KO uważa też, że Ardanowski jest współodpowiedzialny za rozwijającą się epidemię ASF oraz za niespełnione zapowiedzi odbudowy polskiej marki aukcji w Janowie Podlaskim. "Stał się jej grabarzem i stał się grabarzem polskich stadnin koni arabskich" - oceniła Niedziela.

Poseł Kazimierz Plocke oświadczył, że nie ma zgody jego ugrupowania "na dalsze psucie i osłabianie sektora rolnego - nie tylko na poziomie krajowym, ale także na poziomie europejskim".

"Minister Jan Krzysztof Ardanowski jest osobiście odpowiedzialny za to, że nie zabezpieczył podstawowych potrzeb jeśli chodzi o wydatki na rolnictwo w budżecie państwa na rok 2019"

- powiedział Plocke. 

Totalna opozycja od miesięcy zasypuje sejm wnioskami o odwołanie ministrów. Jeden z nich był skierowany przeciwko minister edukacji Annie Zalewskiej. [polecam:https://niezalezna.pl/238830-goraco-w-sejmie-debata-nad-wnioskiem-o-odwolanie-minister-edukacji]

Wczoraj zaś "totalsi" odnotowali kolejną porażkę kiedy to parlament większością głosów odrzucił ich wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. [polecam:https://niezalezna.pl/259771-koniec-farsy-sejm-odrzucil-wniosek-o-wyrazenie-wotum-nieufnosci-wobec-ministra-sprawiedliwosci]

Próbowali nawet (tradycyjnie bez powodzenia) doprowadzić do dymisji całego rządu! [polecam:https://niezalezna.pl/250317-posel-pis-nie-pozostawia-schetynie-zludzen-wniosek-o-odwolanie-rzadu-bez-szans]

Na nic zdały się apele premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, zwracając się do opozycji:

- Kolejne wota nieufności są bezskuteczne, my bronimy naszych ministrów.[polecam:https://niezalezna.pl/238837-premier-argument-po-argumencie-miazdzy-opozycje-kolejne-wota-nieufnosci-sa-bezskuteczne]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl