Szef MON leci do Brukseli

/ Mariusz Błaszczak / mon.gov.pl

  

W poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uda się do Brukseli i będzie uczestniczył w Radzie do Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej. Spotka się także z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

W pierwszym dniu obrad, z udziałem ministrów: spraw zagranicznych i obrony, Rada przyjmie konkluzje oraz decyzje w sprawie uruchomienia kolejnych 17 projektów PESCO,  spośród których w 10 zaangażowana jest Polska.  Ministrowie omówią także zasady udziału państw trzecich w tych projektach, kwestie mobilności wojskowej oraz rozwoju  wojskowych struktur planistycznych i dowodzenia UE. Planowane jest również podpisanie noty akcesyjnej w sprawie  przystąpienia  Chorwacji do  Wyszehradzkiej Grupy Bojowej, która obejmie  dyżur w II połowie  2019 r. pod przewodnictwem Polski.

W drugim dniu posiedzenia, omówione będą relacje i współpraca UE-NATO oraz wojskowe operacje i misje reagowania kryzysowego UE. 

Również we wtorek szef MON uda się do Kwatery Głównej NATO na spotkanie z szefem Sojuszu Jensem Stoltenbergiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dziś „Koniec systemu” Doroty Kani. W programie kulisy nowego pomysłu środowisk LGBT

kadr z programu "Koniec Systemu" Doroty Kani / fot. Telewizja Republika

  

Najnowszy odcinek programu Doroty Kani „Koniec systemu” będzie poświęcony działalności tzw. żywych bibliotek, czyli miejsc, w których zamiast wypożyczania książek można porozmawiać m.in. z byłym więźniem, gejem, Turkiem, osobą transpłciową, czy matką osoby niebinarnej (osoby, która nie wytworzyła, nie otrzymała albo zrezygnowała z identyfikacji rodzajowych – tożsamości opartych na rozróżnieniu płci biologicznych: męskiej i żeńskiej).

O tym, że trwa w Polsce ideologia gender nie trzeba chyba nikogo przekonywać. – Dzisiaj zajmiemy się działalnością tzw. żywych bibliotek, miejsc, gdzie można sobie wypożyczyć żywą książkę, a tymi żywymi książkami są m.in. geje, transwestyci czy lesbijki.
- zapowiada dzisiejszy odcinek red. Dorota Kania.

Oglądaj „Koniec systemu” Doroty Kani na antenie Telewizji Republika o godzinie 21:30

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl