Szef MON leci do Brukseli

/ Mariusz Błaszczak / mon.gov.pl

  

W poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uda się do Brukseli i będzie uczestniczył w Radzie do Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej. Spotka się także z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

W pierwszym dniu obrad, z udziałem ministrów: spraw zagranicznych i obrony, Rada przyjmie konkluzje oraz decyzje w sprawie uruchomienia kolejnych 17 projektów PESCO,  spośród których w 10 zaangażowana jest Polska.  Ministrowie omówią także zasady udziału państw trzecich w tych projektach, kwestie mobilności wojskowej oraz rozwoju  wojskowych struktur planistycznych i dowodzenia UE. Planowane jest również podpisanie noty akcesyjnej w sprawie  przystąpienia  Chorwacji do  Wyszehradzkiej Grupy Bojowej, która obejmie  dyżur w II połowie  2019 r. pod przewodnictwem Polski.

W drugim dniu posiedzenia, omówione będą relacje i współpraca UE-NATO oraz wojskowe operacje i misje reagowania kryzysowego UE. 

Również we wtorek szef MON uda się do Kwatery Głównej NATO na spotkanie z szefem Sojuszu Jensem Stoltenbergiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

22-latek zadźgał ojca nożem. Zadał mu siedem ciosów w szyję i korpus

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Zarzut zabójstwa swojego 63-letniego ojca usłyszał 22-letni mieszkaniec Miłosławia (woj. wielkopolskie). Ofiara zginęła od ciosów nożem. 22-latek przyznał się do winy – poinformował w środę rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski przekazał, że zwłoki 63-latka w jego domu odkrył w poniedziałek rano członek rodziny ofiary, zaniepokojony brakiem kontaktu z mężczyzną. "Zwłoki miały ślady obrażeń zadanych ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem" - powiedział.

Jako sprawcę wytypowano syna ofiary, 22-latka, który mieszkał razem z mężczyzną. Został on zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszkania. We wtorek usłyszał zarzut zabójstwa. Z ustaleń przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że zadał cztery ciosy nożem – jeden w szyję, trzy w korpus

 - przekazał prokurator.

22-latek przyznał się do zabójstwa. "Złożył wyjaśnienia, ale prokurator prowadzący nie wyraża zgody, żeby mówić o ich treści" - zaznaczył Smętkowski. Dodał, że podejrzany w przeszłości nie był karany.

Musimy sprawdzić, czy w chwili popełniania czynu był trzeźwy lub, czy był pod wpływem jakichś innych środków odurzających. To wykażą badania

- wyjaśnił.

Z materiału dowodowego wynika, że nie było to zaplanowane zabójstwo. Doszło do niego podczas kłótni, prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale prokurator musi to jeszcze zweryfikować

 - dodał.

W środę Sąd Rejonowy we Wrześni rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts